Akcesoria do łóżeczka – ochraniacz

 

Jednym z pierwszych zakupów, jakich dokonujemy, gdy dowiadujemy się, że w naszej rodzinie pojawi się dziecko, jest łóżeczko. Po przeanalizowaniu wielu opcji w końcu decydujemy się na takie, które najbardziej nam odpowiada. Następnie dobieramy do niego odpowiednią kołderkę i inne akcesoria według naszych potrzeb.

Modułowy ochraniacz do dziecięcego łóżeczka

ochraniacz modułowyJeśli zdecydowaliśmy się na zakup łóżeczka, które na ścianach posiada zestaw szczebelek, możemy dokupić do niego modułowy ochraniacz. To gadżet, który zakrywa część szczebelek, tak by dziecko nie mogło zrobić sobie krzywdy. Zwykle jest mocowany do barierek za pomocą doczepionych sznureczków. Ochraniacz modułowy w zależności od długości może zakrywać dwie lub trzy ściany w łóżeczku. Zadbajmy o to, by był on wykonany z certyfikowanych materiałów, które są bezpieczne dla dziecka. Niech materiał będzie też wytrzymały i możliwie łatwy w czyszczeniu. W końcu przy maluchu wiele rzeczy trzeba regularnie prać. Gdy mamy to na względzie możemy przebierać w licznych ofertach proponujących wiele kolorów i kształtów. Dziecko może po przebudzeniu oglądać kolorowe ptaszki, białe chmurki lub wiele innych wzorów. Przed zakupem konkretnego modelu zróbmy dokładną analizę rynku – czy wybrany przez nas produkt ma odpowiednią cenę? Czasem w rożnych sklepach ten sam artykuł może występować w różnych cenach. Zwłaszcza przy takich produktach, jak te z dziecięcej wyprawki, producenci często zawyżają ceny licząc, że rodzice z pośpiechu i tak zdecydują się na ich ofertę.

Ochraniacz z wysokojakościowych materiałów może posłużyć nam i naszemu dziecku przez lata. Gdy maluch zacznie już samodzielnie siedzieć, ochroni go przed urazami przy ewentualnym upadku. Czasem rodzice decydują się na kupno dwóch ochraniaczy, żeby dla większego bezpieczeństwa zabezpieczyć każdy bok dziecięcego łóżeczka.