Bumper ball – dmuchane kule

W ostatnim czasie niezwykle modne jest tworzenie różnych wariacji w temacie rozgrywek piłki nożnej. Jedną z ciekawszych możliwości jest bubble football, który rozgrywany jest z uwzględnieniem nadmuchiwanych kul, które mają na sobie zawodnicy. Kule te charakteryzują się wykonaniem z przezroczystego tworzywa, więc nie ograniczają widoczności, ale na pewno ograniczają swobodę ruchów, utrudniając grę.

Charakterystyka kuli bumper

bumper ballDmuchane kule, które wykorzystywane są do bubble footballu nazywane są bumper ball, a ich nazwa dość dobrze odzwierciedla charakter rozgrywek bubble footballu. Jak sama nazwa kuli wskazuje, doskonale sprawdzają się one przy zderzaniu się z innymi zawodnikami, co jest nieodzowną częścią bubble footballu. Trudno bowiem inaczej wyobrazić sobie kontakt pomiędzy zawodnikami, którzy mają na sobie nadmuchane kule i chcą odebrać sobie wzajemnie kopaną między nogami piłkę. Aby bubble football mógł się odbywać z pełną zabawą i bezpieczeństwem, bumper ball musi być wykonany z materiału bezpiecznego, a jednocześnie wytrzymałego na uderzenia. Trudno byłoby prowadzić płynną rozgrywkę, gdyby kule pękały podczas zderzenia z innymi zawodnikami lub upadku na murawę. Kule mogą być delikatnie zabarwiane, ale muszą pozostawać przezroczyste, by nie ograniczać widoczności zawodników. Najczęściej kule wykonywane są w taki sposób, by średnica otworu znajdującego się na wysokości ud, umożliwiała swobodne bieganie po murawie.

Kule bumper wykorzystywane mogą być nie tylko do rozgrywek piłki nożnej. Coraz częściej służą również do dziecięcej zabawy związanej z turlaniem się z łagodnych wzniesień i wielu innych dziecięcych aktywności. Musimy tylko pamiętać, by dokonywać zakupu tego typu produktów z pewnych źródeł, gdzie nie musimy martwić się o jakość i wytrzymałość.