Bursztyn Bałtycki – samorodek

Od urodzenia mieszkam nad naszym pięknym, polskim morzem. Pochodzę z małej, nadmorskiej miejscowości Sarbinowo, które liczy sobie niespełna tysiąc stałych mieszkańców. Najwięcej turystów nasze miasto przyciąga niewątpliwie w okresie letnim. Ja jednak, w przeciwieństwie do innych mieszkańców, którzy zajmują się prowadzeniem moteli, zajmuję się produkcją własnoręcznie wykonanej biżuterii, z najcenniejszych okazów bursztynu – tzw. samorodków. 

Bursztynowe samorodki – piękno z natury 

ładny bursztyn bałtycki samorodekOkres jesienno-zimowy to czas sztormu, który wyrzuca na brzeg Bałtyku sporo cennych skarbów. Do jednych z najcenniejszych zaliczany jest niewątpliwie naturalny bursztyn, którego bryły zbieram systematycznie przez kilka miesięcy. Bursztyny te występują w różnorodnych kolorach oraz kształtach, powstają w sposób naturalny. Każda taka bryła jest jedyna w swoim rodzaju, są to więc swoiste unikaty, których nie da się w żaden sposób podrobić. To właśnie z takich bryłek żywicznych, które następnie własnoręcznie obrabiam (nabłyszczam je, oczyszczam z piasku oraz nadaję im kształty), wykonuję damską biżuterię. Swoje usługi świadczę zarówno w sklepie stacjonarnym (który prowadzę w sezonie wiosenno-letnim) oraz na stworzonej przeze mnie stronie internetowej, na której sprzedaję ładny bursztyn Bałtycki samorodek, w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto przy tym zaznaczyć, że wycena tego typu brył nie jest oczywista. Ich cena zależna jest zarówno od wielkości danej bryły, jak i jej jakości (można ją ustalić np. na podstawie tego czy dane szczepy żywicy posiadają w sobie dużo zastygłego piasku czy też innych zanieczyszczeń). Za unikalny okaz bursztynowego samorodka, który waży niecałe dwa gramy, zapłacić można nawet około 100 zł. 

Tworzona przeze mnie biżuteria cieszy się jednak sporym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony prawdziwych koneserów, którzy cenią sobie unikatową biżuterię najwyższej jakości. Naturalne bryłki żywicze wyróżniają się swym unikatowym kolorem oraz kształtem, każdy taki okaz jest jedyny w swoim rodzaju. Moja biżuteria dedykowana jest więc wszystkim tym kobietom, które cenią sobie piękno natury oraz swoistą unikatowość. Bursztynowe samorodki to prawdziwe klejnoty polskiego morza.