Chorwackie kursy na sterników

Jak doszło do tego, że zostałam sternikiem morskim? Otóż jest to dość długa historia, a wszystko stało się całkiem przypadkowo. Cała sprawa rozpoczęła się kilka lat temu, będzie to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu. Wtedy to musiałam bardzo szybko znaleźć sobie całkiem nową pracę. Wtedy trafiłam na kurs na sternika.

Jakie chorwackie kursy na sternika wybrać najlepiej?

kurs na sternika chorwacjaWe wspomnianym czasie rozpoczęłam swój pierwszy kurs na sternika. Dlaczego go rozpoczęłam? Otóż w owym czasie szukałam pracy, przez to, że zakład pracy, w którym pracowałam poprzednio został zlikwidowany. Stało się tak, ponieważ w owym czasie rozpoczął się także wielki kryzys ekonomiczny, który został rozpoczęty przez bardzo duży krach na giełdzie papierów wartościowych. Przyczyn takiej sytuacji należy doszukiwać się w stale rosnącej cenie benzyny, która została wywołana przez wahania na rynkach europejskich w cenach za jedną baryłkę ropy naftowej. Po utracie pracy postanowiłam jechać na wakacje, tak aby rozpocząć poszukiwanie nowej pracy od wypoczynku. Wybrałam słoneczną Chorwację, gdzie udałam się własnym samochodem. Na miejscu zobaczyłam bardzo duży szyld z następującym napisem – kurs na sternika chorwacja. Znajdował się tam także numer telefonu. Pomyślałam, że jest to całkiem fajna praca i postanowiłam spróbować swoich sił. Zadzwoniłam i okazało się, że są jeszcze wolne miejsce, postanowiłam szybko, aby jedna z nich zarezerwować.

Kurs miał rozpocząć się nazajutrz. Jak się okazało przystąpiło do niego aż dziewięćdziesiąt jeden osób. Egzamin końcowy był bardzo trudny, zdało go tylko około 10 procent uczestników kursu. Pogoda w Chorwacji w tym czasie była bardzo dobra. Słońce dopisało Co ważne, kurs trwał aż czternaście dni, w ostatnim dniu odbył się wspomniany egzamin.