Cięcie materiałów płytowych, desek, deskowań i nie tylko

Pilarki tarczowe przydają się do wykonywania różnych zadań. Nie da się ukryć, że na polskim rynku jest całe mnóstwo takich urządzeń. Wśród nich na pewno warto zwrócić uwagę na sprzęt, który pochodzi od marki Festool. Jest to marka, która cieszy się dużą popularnością i jest znana z produkcji solidnych urządzeń.

Regulacja głębokości cięcia za pomocą pilarki

hkc 55Wśród nich znajduje się właśnie ręczna pilarka tarczowa. Jest to sprzęt adresowany do profesjonalistów. Pilarki tego typu bardzo dobrze sprawdzają się w czasie wykonywania prac na placach budowy, ale nie tylko. Takie pilarki są urządzeniami mobilnymi, więc bardzo łatwo można je przenosić z miejsca na miejsce. Pilarki stosowane są przede wszystkim do przycinania różnych materiałów. Szczególnie polecana jest pilarka hkc 55, która wybierana jest przez wielu klientów. Jest to urządzenie, które potrafi przyciąć dokładnie materiały płytowe, deskowania, deski. Za pomocą tej pilarki możliwe jest również skracanie łat dachowych. Zaletą korzystania z pilarki tarczowej marki Festool jest również to, że posiada ona specjalne akumulatory litowo-jonowe. Są to akumulatory, które zapewniają urządzeniu bardzo wysoką wydajność – nawet wtedy, kiedy używa się pilarki przez wiele godzin w trakcie pracy. Pilarką ręczną marki Festool możliwe jest wykonanie przekrojów wzdłużnych oraz poprzecznych. Przekroje wykonywane są w materiałach, których grubość maksymalna wynosi 55 mm. Cięcie wykonywane jest po specjalnej szynie prowadzącej. Dzięki temu takie cięcie jest bardzo szybkie.

Kiedy połączy się urządzenie z szyną górną, to możliwe jest wykonanie cięć poprzecznych. Urządzenie daje możliwość regulowania głębokości cięcia. Możliwa jest też funkcja zagłębiania, a nawet zdalne sterowanie. Napięcie akumulatora w urządzeniu wynosi 18V, a średnica tarczy 160 mm.