Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji, zalety metody

Drenowanie rur kanalizacyjnych bywa problemem dla niemal każdego domu, czy też firmy. Materiały gromadzące się w odpływach zlewów, pryszniców, wanien czy toalet powodują, że w pewnym momencie zostaje zablokowany przepływ a my musimy skorzystać z pomocy hydraulika.

Trwałe czyszczenie rur metodą ciśnieniową

ciśnieniowe czyszczenie kanalizacjiJedną z metod odtykania rur jest ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji za pomocą urządzenia składającego się z węża wysokociśnieniowego z wyspecjalizowaną dyszą połączoną z maszyną, która wywiera ciśnienie na wodę, wytwarzając silny strumień, który oczyszcza odpływ. Woda przedostaje się a do odpływu, gdzie spycha tłuszcz, resztki jedzenia, włosy i inne zanieczyszczenia. Przed przystąpieniem do pracy hydraulik zazwyczaj sprawdza odpływ za pomocą małej kamery, aby ustalić, z jaka usterką mamy do czynienia. Wybór najlepszego sposobu na usunięcie zatkanych przewodów hydraulicznych zależy od przyczyny problemu. Spirale kanalizacyjne idealnie nadają się do powolnego opróżniania linii lub do usuwania sporadycznych blokad, takich jak zbyt duża ilość papieru toaletowego lub jedzenia zablokowanego w odpływie zlewu, Najprawdopodobniej jednak spowoduje to tymczasowe usunięcie, ponieważ z biegiem czasu odpływ ostatecznie zostanie ponownie zatkany. Wąż wysokociśnieniowy w przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania zatorów w rurach kanalizacyjnych działa szybko i skutecznie. Nie tylko usuwa główną przyczynę problemu, ale również szlam i tłuszcz, który przez długi czas osadzał się na rurach. 

Nagromadzenia tłuszczu, mydła, detergentów osadów mineralnych i innych składników szlamu wewnątrz rur są często prekursorem nawracających zatorów ściekowych. Spirala tylko udrożni odpływ, wiercąc otwór w zabrudzeniu, natomiast czyszczenie ciśnieniowe sprawi, że rury będą na nowo oczyszczone a tym samym trwale udrożnione.