Czy warto kupić odkurzacz basenowy?

 

Każdy, kto jest szczęśliwym posiadaczem basenu, w szczególności o dużej powierzchni powinien zaopatrzyć się w odpowiedni odkurzacz do jego systematycznego czyszczenia. W wodzie nie pływają zanieczyszczenia, a na dnie nie ma osadu i bakterii, dlatego kąpiel w basenie jest dużo przyjemniejsza i bezpieczna.

Czyszczenie basenu – odkurzacz

odkurzacz basenowyWarto wyposażyć się w specjalny sprzęt, który służy do odkurzania niecki basenowej – w znacznym stopniu pomaga on w trudnej czynności, jaką jest czyszczenie dna basenu. W szczególności zainteresowaniem cieszą się odkurzacze automatyczne, które pozwalają nam zaoszczędzić sporo czasu i sił, ponieważ po zaprogramowaniu wykonują za nas całą pracę. Aby użyć odkurzacza, nie musimy spuszczać wody, co jest jedną z jego głośnych zalet, dlatego jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ zużywamy zdecydowanie mniej wody. Oprócz podziału sprzętu na automatyczny i ręczny rozróżniamy odkurzacze ze względu na rodzaj zasilania, czyli sprzęt na baterie lekki i poręczny o niewielkich rozmiarach oraz niskiej cenie, jednak najlepiej sprawdza się w basenach o małej powierzchni. Kolejny rodzaj to odkurzacz basenowy na akumulator, które mają znacznie wyższą moc, dlatego też są wydajniejsze. A przy systematycznym ładowaniu są w stanie wyczyścić duże powierzchnie. Ostatni rodzaj zasilania odkurzacza to prąd, który zapewnia dużą wydajność sprzętu, a co zabitym idzie efektowność pracy podczas czyszczenia całej powierzchni basenu. Cena sprzętu jest dużo wyższa, jednak rezultaty zaskakujące.

Podczas wyboru odkurzacza do naszego basenu warto decydować się na modele sprawdzonych producentów, wraz z którymi otrzymujemy gwarancję. Warto zwrócić również uwagę czy wraz z zakupem odkurzacza dołączone są do zestawu takie akcesoria jak: pompy filtrujące, zapas filtrów, dodatkowe węże. Jak również pokrywy na basen, maty na podłoże, a nawet chemię basenową.