Dary dla kociego schroniska

 

Dzieci w naszym przedszkolu, podobnie jak ich rodzice mają naprawdę wielkie serca. Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę karmy dla miejscowego schroniska, także do nowo otwartego kociego. Okazało się, że posypał się deszcz dobra.

Karma dla kota wysokiej jakości

karma animonda dla kotaRazem z koleżankami postanowiłyśmy nauczyć nasze dzieciaki empatii. Pokazać, że nie każde zwierzę jest kochane w taki sposób jak powinno. Dzieci mają w domu pieski i kotki. One zawsze mają zapewniony spacer jak również pełną miskę wody, mleka czy jedzenia. Uświadomiliśmy je, że niektórzy ludzie niestety nie są w stanie tak bardzo pokochać zwierząt. Dzieci bardzo zasmuciła ta historia, kilka dziewczynek bardzo płakało. Wówczas to już domyślałyśmy się, że nasza akcja przyniesie pozytywne skutki. Nie myliliśmy się. Wiele rodziców kolejnego dnia powiedziało, że ich dzieci było poruszonych losem zwierząt i chcą przyłączyć się do zbiórki. Tak też się stało i przez półtorej tygodnia zbieraliśmy różnego rodzaju karmę dla zwierząt. Jedną z najczęściej występujących była karma animonda dla kota. Miała dużo witamin i minerałów a dzieci wiedziały, że niektóre zwierzęta nie są odżywione w sposób odpowiedni. Przez okres zbierania karmy oraz koców uzbieraliśmy naprawdę bardzo wiele rzeczy. Dzieciakom bardzo zależało na tym, aby odwiedzić zwierzęta osobiście. Wizyta ta przyniosła naprawdę świetne efekty. Dzieci przede wszystkim dostały praktyczną lekcję empatii ale również aż czwórka dzieci namówiła swoich rodziców na adopcję.

Zarząd schroniska był bardzo zadowolony z pomocy jaką uzyskał od naszego przedszkola. Zapas karmy dla kociaków był spory, dlatego też każde z naszych dzieci otrzymało dyplom małego przyjaciela schroniska. Już pytają kiedy organizujemy kolejną zbiórkę. Aż serce rośnie.