Definicja raju podatkowego

Wielu z przedsiębiorców jak i właścicieli firm, w prowadzeniu firmy rozpatrują na prawdę wiele różnych możliwości, które poprzez specjalne triki pozwalają im na zmniejszenie kwoty, która stanowi zapłatę jako podatek. Sposobami tymi jest przede wszystkim zakładanie spółek w miejscach, gdzie prawo podatkowe stanowi o wiele bardziej łagodne warunki, niż np. w Polsce. Jako że takich miejsc jest kilka, w tym tekście chciałbym przedstawić państwu, definicję raju podatkowego.

Kryteria rajów podatkowych

raje podatkoweRaj podatkowy to miejsce, gdzie wielu przedsiębiorców decyduję się na założenie własnej firmy bądź spółki. Jest to bowiem sposób bardzo cwany lecz, ze względów prawa także legalny. W związku z czym zdobywa to ogromną popularność wśród osób, które chcą po prostu zarobić pieniądze na prowadzeniu własnej firmy. Organizacja współpracy gospodarczej oraz rozwoju ustanowiła w swoich wytycznych, specjalne kryteria, które muszą być spełnione jeśli chcemy mówić o miejscach, które możemy nazwać jako raje podatkowe. Przede wszystkim brak podatku dochodowego, lub inaczej podatek dochodowy o czysto nominalnym charakterze. Stanowi bowiem to jeden z najlepszych kryteriów, każdy kto zarabia pieniądze nie chce oddawać nawet ich najmniejszej części państwu. Właśnie dlatego brak podatku dochodowego jest cechą niezbędnie poszukiwaną. Kolejnymi kryteriami są brak efektywnej wymiany informacji podatkowych z innymi państwami, jak i brak transparentności. Oraz ogólna zasada mówiąca o braku istotnych czynności, które mają na celu wprowadzenie efektywnej wymiany informacji podatkowych z innymi państwami. Wszystkie te czynniki stanowią kryteria dzięki, którym możemy powiedzieć o państwie jako o raju podatkowym.

Wykorzystywanie takich praw stanowi w dzisiejszych czasach coś normalnego. Jest to naturalna kolej rzeczy, przecież nikt kto zarabia nie ma zamiaru oddawać państwu swoich pieniędzy. W wielu państwach podatki dochodowe istnieją i to sprawia że ludzie zarabiający duże kwoty, tracą na prawdę grube tysiące na takich warunkach.