Do jakich mebli jest używana płyta laminowana?

Proces laminowania polega na nadawaniu struktury trójwarstwowym płytom wiórowym lub płytom MDF poprzez zaprasowywanie na nie filmu dekoracyjnego z jednej lub z dwóch stron. Nadawane im są właściwości, które umożliwiają wszechstronne zastosowanie płyt laminowanych do produkcji mebli czy materiału dekoracyjnego przy wykończeniu wnętrz.

Zastosowanie płyt laminowanych

płyty laminowaneProdukcja mebli oraz elementów wyposażenia przydomowego wymaga zastosowania jakościowo najlepszych materiałów, które pozwolą na komfortowe użytkowanie przez długi czas. Jednym z takich półproduktów są płyty laminowane, które poprzez proces wykonania nabierają niezwykle wytrzymałych właściwości. Powstają za pomocą pokrycia płyt MDF lub trójwarstwowych wiórowych, jednostronnie lub dwustronnie papierami nasyconymi żywicami termoutwardzalnymi. Proces ten umożliwia nadawanie im różnorodnych formatów, grubości czy struktur, które znajdują swoje zastosowanie w produkcji mebli kuchennych a także pokojowych. Wykonywane z płyt laminowanych fronty szafek, blaty, półki czy stoliki mogą posiadać różne style, ponieważ jest to materiał łatwy w obróbce, któremu można nadawać różne kolory. Płyty laminowane są antybakteryjne i przyjazne dla środowiska oraz łątwo utrzymać je w czystości, co sprawia, że są jeszcze chętniej wykorzystywane do produkcji mebli codziennego użytku.

Kupując meble, ludzie zwykle zwracają uwagę na to z jakich materiałów są wykonane. Ważna jest dla nich wytrzymałość a także łatwość czyszczenia. Dzięki zakupowi szafek czy stołów wykonanych z płyt laminowanych, zyskują wysokiej jakości wykonanie i odporność na zużycie oraz zabrudzenia. Konserwacja powinna odbywać się jedynie poprzez czyszczenie wilgotną szmatką lub delikatnym roztworem z płynem do mycia naczyń.