Dodatki uszlachetniające olej

Silnik to jedna z części eksploatacyjnych każdego samochodu. Tak samo, jak wszystkie innego elementy auta, silnik pod wpływem przejechanych kilometrów, zużywa się. Jeśli chcemy, aby jednostka napędowa w naszym samochodzie, służyła nam jak najdłużej, to musimy o nią zadbać w odpowiedni sposób. W ten sposób będziemy mogli się cieszyć przyjemną, bezawaryjną jazdą.

Dodatki zapewniające lepsze smarowanie

dodatek do oleju silnikowego benzynaSilnik spalinowy wbrew pozorom nie jest jakimś bardzo skomplikowanym urządzeniem. Najprostszym sposobem na poprawienie jego żywotności, jest zapewnienie odpowiedniego smarowania wszystkich ruchomych elementów silnika. Dodatek do oleju silnikowego benzyna sprawi, że smarowanie w silniku będzie znacznie lepsze, ponieważ takim dodatek w zetknięciu z olejem silnikowym, wysoką temperaturą i metalem, tworzy specjalną powłokę, podobną do ceramiki. Taka powłoka jest idealnie gładka, przez co siły tarcia występujące wewnątrz silnika, będą znacznie mniejsze. Co bezpośrednio przekłada się na dużo większą żywotność silnika, równiejszą i przyjemniejszą pracę. Pomimo coraz większego przebiegu silnik nadal będzie pracować jakby był nowy. Dużą zaletą takich dodatków do oleju jest to, że pomagają one wyczyścić wnętrze silnika, bez potrzeby rozkładania go na części pierwsze. Taki dodatek możemy stosować do każdego silnika, ważne jest tylko to, aby zachować odpowiednie proporcje z olejem.

Kwota potrzebna do przeprowadzenia kompleksowego remontu silnika to kwota rzędu kilku tysięcy złotych. Natomiast ceny wyżej opisanych preparatów wahają się od kilkudziesięciu złotych do maksymalnie stu złotych. Wniosek jest prosty. Dużo bardziej będzie nam się opłacać kupić taki preparat i wydłużyć żywotność silnika o kilkadziesiąt procent, niż remontować silnik.