Działanie bramek sensorycznych

Chęć zabezpieczania różnych przestrzeni poprzez ich odgrodzenie od innych nie jest dla nas niczym dziwnym i nowym. Chociaż w pierwszej kolejności kojarzymy w tym zakresie ogrodzenie, które stawiamy wokół terenu naszej działki czy też domu, warto pamiętać o tym, że rozwiązania mające na celu odgrodzenie jednego miejsca od innego są bardzo często wykorzystywane również wewnątrz różnorodnych budynków i miejsc publicznych.

Zastosowanie dopasowanych bramek

bramki sensoryczneKiedy udajemy się, np. do galerii handlowej, bardzo często aby wejść do konkretnego sklepu zlokalizowanego w tym budynku, musimy przejść przez odpowiednią bramkę. Bramka ta ma za zadanie oddzielać sklep od pozostałej przestrzeni, a jednocześnie stanowi swojego rodzaju zabezpieczenie. Oczywiście, w sprzedaży znajdziemy dość duży asortyment bramek, które charakteryzują się dość zróżnicowanymi właściwościami, dzięki czemu mamy możliwość dopasowania ich jak najlepiej do naszych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem są bramki sensoryczne, które znajdują swoje częste zastosowanie w nowoczesnych biurowcach, gdzie aby przejść z recepcji do dalszej części budynku konieczne jest uruchomienie bramki w taki sposób, by otworzyła się ona przed nami. Najczęściej pod względem wyglądu bramki sensoryczne mogą przypominać nam drzwi zawieszone w powietrzu, chociaż zamiast drewna zwykle znajdziemy tam szkło lub metal.

Kiedy interesują nas bramki, które będą uruchamiane poprzez wysłanie odpowiedniego sygnału do mechanizmu otwierającego, a następnie będą zamykane w momencie, gdy wyczują ruch na wysokości przejścia, w sprzedaży znaleźć możemy produkty oferowane przez kilku producentów. Dzięki temu zawsze dysponujemy dość dużym wyborem i możemy dopasować bramkę, np. do naszych potrzeb w zakresie estetyki wykonania lub wielkości.