Gięcie blach – wybór firmy w kaliszu

 

Blacha jest materiałem wszechobecnym, spotykanym na każdym kroku. Jej uniwersalność wynika w głównej mierze z podatności na obróbkę. Jedną z form takowej obróbki jest gięcie blachy. Dzięki niemu arkusze materiału mogą przyjmować dowolne formy. Jakie główne metody gięcia blachy spotykamy? Czy wybór firmy, która się tym zajmuje jest trudny?

Metody gięcia blach

gięcie blach kaliszGięcie blachy przebiega z wykorzystaniem odpowiednich maszyn i narzędzi. Możemy więc spotkać się z gięciem na prasach za pomocą tłoczników, za pomocą walców oraz poprzez przeciąganie. W zależności od efektu końcowego firmy oferujące tego rodzaju obróbkę manewrują pomiędzy tymi trzema metodami. Kształty i formy jakie chcemy uzyskać z arkusza blachy powstają poprzez wykonywanie różnych czynności. Zwijanie. Zaginanie. Zawijanie. Prostowanie. Skręcanie. Profilowanie. To tylko kilka spośród wielu czynności, które można wykonać podczas obróbki blachy. Jedną z najpopularniejszych ostatnimi czasy metod obróbki blachy jest technologia CNC. Dzięki niej gięcie nigdy dotąd nie było wykonane tak precyzyjnie. Dlatego też wybierając firmę, która zajmuje się obróbką tego materiału, warto zapoznać się czy posiada technologię CNC. Maszyny sterowane ręcznie nigdy bowiem nie dorównają urządzeniom sterowanym za pomocą komputera. Poszukując odpowiedniej firmy, która oferuje gięcie blach kalisz powinien być lokalizacją, o którą warto zahaczyć. Tam natrafimy na profesjonalne zakłady oferujące obróbkę materiału z wykorzystaniem metody CNC.

Lista miejsc i funkcji, gdzie gięcie blach odnajduje swoje zastosowanie jest niezwykle długa. Do najważniejszych należy branża produkcyjna i budowlana, produkcja karoserii wszelkiego rodzaju pojazdów, produkcja elementów konstrukcyjnych czy chociażby przemysł stoczniowo-okrętowy.