Hermetyczność nowoczesnych opraw świetlnych

W niektórych miejscach oraz procesach wymagane jest zastosowanie specjalnych urządzeń, które zostały zaprojektowane właśnie z myślą o pracy w tym miejscu. Przykładem mogą być chociażby zakłady przemysłowe, które w zależności od rodzaju wykonywanego procesu cechują się dużą wilgotnością, zapyleniem czy skrajnymi temperaturami. Właśnie tam należy stosować urządzenia, które posiadają wysoki stopień ochrony zapewniony przez obudowę.

Okrągły kształt LED-owych opraw

okrągła oprawa hermetyczna 24vDotyczy to praktycznie wszelkich urządzeń elektronicznych oraz elektrycznych stosowanych w obiekcie. Bardzo ważnym elementem infrastruktury w przemyśle jest oświetlenie. Zapewnia ono zarówno bezpieczeństwo jak i komfort pracownikom. W przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją powszechnie wykorzystywane są takie rozwiązania jak okrągła oprawa hermetyczna 24v, które zapewniają odpowiednią ochronę. Hermetyczna budowa opraw świetlnych umożliwia ich wykorzystanie praktycznie w dowolnym środowisku. Ich budowa zapewnia ochronę przed wnikaniem wody czy kurzu. Oprócz tego materiały, z których wykonana jest obudowa bardzo dobrze chronią konstrukcję przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Warto dodać, że napięcie 24V jest przyjęte jako bezpieczne dla człowieka. Jest to kolejny argument do stosowania tego rodzaju opraw w zakładach przemysłowych.

Obecnie najpopularniejszymi oprawami są te, których konstrukcja oparta jest o LED-owe źródła światła. Jest to podejście, które wpisuje się w ogólny trend który ma na celu ochronę środowiska naturalnego. LED-y są bowiem bardzo wydajne i do zapewnienia wymaganego strumienia świetlnego nie wymagają one zbyt dużo energii. Co więcej mogą być łatwo sterowane za pomocą układów automatyki budynkowej. Dzięki niskiemu poborowi prądu nie nagrzewają się tak bardzo co umożliwia ich szersze zastosowanie.