Idealne piłeczki piankowe

W sklepach z akcesoriami dla niemowląt znajdziemy mnóstwo ubrań, akcesoriów, elementów wyposażenia pokoju, a także zabawek. Dla Dzieci wyjątkowo ciekawe są zabawki, gdyż pobudzają ich mózg do tworzenia nowych połączeń nerwowych.

Jak wygląda piłeczka z pianki? 

piłeczki piankoweDla dzieci zabawa mogłaby się nie kończyć, zwłaszcza jeżeli mają sporo różnorodnych zabawek. O ich wyborze decydują rodzice, którzy przeważnie wybierają zabawki edukacyjne, wspierające wszechstronny rozwój i ćwiczące nowe umiejętności. Na pewno każdy maluch posiada klocki, przytulanki, misie czy też piłki, które idealnie wspomagają rozwój małej motoryki. Najlepsze są piłki wykonane z lekkich materiałów, które są bezpieczne dla dzieci w każdym wieku.  Mogą to być piłeczki piankowe, którymi bawią się już niemowlęta. W sprzedaży znajdziemy je w wielu wersjach, dzięki czemu można je dostosować do wieku dziecka. Dla najmłodszych mogą to być piłki wielkości pięści lub nieco mniejsze, aby maluch ćwiczył sprawność paluszków i rączek. Dla starszych dzieci piłki mogą być większe. Modele z pianki są o tyle dobre, że nawet kiedy upadną na leżącego malucha, to nic mu się nie stanie. Ponadto można je ściskać i ugniatać, a do tego są odporne na rozdzieranie czy kruszenie się. Jest to specjalny rodzaj pianki, który dodatkowo jest antyalergiczny i może być dopuszczony do kontaktu z dziećmi. Piłki tego typu mogą imitować znane wszystkim piłki tenisowe, do koszykówki, siatkówki, golfa czy do piłki nożnej. Również dostępne są piankowe piłki sensoryczne.

Z pewnością jednym z najpopularniejszych kształtów, z którym mamy do czynienie od najmłodszych lat jest piłka. Zabawa nią sprawia nie tylko dzieciom, ale także dorosłym wiele radości. Dzieci mogą piłką z pianki rzucać, turlać czy nawet kopać.