Ile teraz kosztuje holowanie auta?

Nie trudno zauważyć, że po kolejnych falach pandemii koronawirusa ceny wszystkich produktów i usług zaczęły po prostu gwałtownie rosnąć. Ma na to wpływ wiele czynników jak chociażby ceny ropy na światowych rynkach. A jak wyglądają na tym tle ceny usług pomocy drogowej? Wbrew wszystkiemu co się dzieje dookoła te nie wzrosły w sposób znaczący.

Koszty holowania samochodu zależą od kilometrów

holowanie auta poznańSam przyjazd lawety na wezwane przez klienta miejsce kosztuje od stu do dwustu złotych. Jest to opłata początkowa, którą naliczają sobie wszystkie firmy działające jako pomoc drogowa. Całkowity koszt holowania auta zależy oczywiście od tego jak długą trasę nasz samochód przebędzie na lawecie. Średnia cena za holowanie auta Poznań wynosi około cztery złote za każdy przejechany kilometr. Rachunek jest więc bardzo prosty. Zakładając, że potrzebujemy przewieźć samochód lawetą na trasie dwudziestu kilometrów możemy się spodziewać rachunku na około czterysta złotych. Bo trzeba pamiętać o tym, że liczbę kilometrów mnoży się razy dwa. Płaci się bowiem również za powrót lawety, który dla uproszczenia liczony jest do miejsca wezwania. Dlatego jeśli tylko ma się taką możliwość to warto sobie wykupić pakiet assistance do ubezpieczenia OC naszego samochodu. Za taki pakiet zapłacimy około stu złotych, ale dzięki temu możemy skorzystać z bezpłatnej pomocy drogowej nawet do dwustu kilometrów od miejsca wezwania lawety.

Usługi świadczone przez pomoc drogową nie podrożały znacząco a już na pewno nie tak, żeby klienci mogli to jakoś szczególnie odczuć. W większości przypadków pomoce drogowe i tak rozliczają się bezgotówkowo z ubezpieczycielami. Tak jest praktycznie zawsze w przypadku holowania aut po kolizji. Jeśli nasz samochód odmówi posłuszeństwa to wezwanie pomocy drogowej może być dla nas jedynym ratunkiem.