Indywidualne aranżacje wnętrz

Aranżacje wnętrz wymagają współpracy z projektantem, aby dobrze się w nich potem czuć. Nie musi odpowiadać nam wszystko, co projektant proponuje. Dobrze jest wprowadzić tylko takie kolory, w otoczeniu których lubimy być. Nie na wszystkich bowiem czerwień działa pobudzająco a ciemny brąz zmniejsza przestrzeń. Jeśli dodamy białe meble czy jasne dodatki, ciemne barwy nie zdominują takiej przestrzeni.

Projektowanie wnętrz według naszych potrzeb

aranżacja wnętrzJeśli chcemy dodać wnętrzom nowoczesności, można wprowadzić do takiego wnętrza np. luksfery. Dobrze też odbijają światło mieniące się mozaiki czy błyszczące marmury. Podwieszane szafki czy zabudowa na całej ścianie to również rozwiązania powiększające wnętrze optycznie i wykorzystujące całą przestrzeń. Z kolei masywniejsze formy wyposażenia wnętrz znakomicie wydobędą majestatyczny potencjał nawet najmniejszej przestrzeni. Mała garderoba może być również bardzo pojemna, jeśli zrobimy wysuwane i opuszczane ze ściany wieszaki na ubrania. Sposób ułożenia paneli podłogowych również powiększa wnętrze. Aranżacja wnętrz podobnie ma się z dywanikami. Jeśli nie chcemy, żeby mocno kontrastowały z podłogą, lepsze są o jednolitych kolorach, bez mozaikowych wzorów. Zamiast przywiązania do zasłon, łatwe w utrzymaniu czystości, są rolety. Można je odkurzyć lub przetrzeć wilgotną chusteczką. Lustra są dodatkowymi akcentami powiększającymi przestrzeń, zwłaszcza jeśli nie będą mieć ram. Pomysł na małe pomieszczenie nie musi spędzać nam snu z powiek.

Idealne rozwiązania to proste rozwiązania. Poza tym własnymi pomysłami możemy się pochwalić przed znajomymi i rodziną, kogoś zainspirować czy po prostu podzielić się swoimi przemyśleniami i upodobaniami. Współpraca z projektantem daje też wiele satysfakcji. Jeśli nasz pomysł znajdzie potwierdzenie u osoby zajmującej się profesjonalnie aranżacją wnętrz, tym większy nasz sukces.