Jak dbać o uszy po ich przekłuciu?

Kolczyki są niezwykle popularne wśród kobiet, a nawet mężczyzn. Jednak gdy ktoś decyduje się pierwszy raz na przekłucie uszu, powinien dowiedzieć się na ten temat nieco więcej. Pozwoli to zapobiec różnego rodzaju problemom czy powikłaniom. Oczywiście osoba przekłuwająca ucho powinna dostarczyć niezbędnych informacji.

Czy przekłuwanie uszu boli?

przekłuwanie uszu poznańW przypadku uszu najczęściej wybiera się płatek jako miejsce przekłucia, nazywa się to Standard Lobe. Często ludzie decydują się także na przekłucie małej chrząstki ucha przy policzku, co nosi nazwę Tragus. Jednak to właśnie to standardowe miejsce czyli Standard Lobe jest najchętniej przekłuwane ze względu na trzy istotne kwestie. Po pierwsze gdy kolczyk jest na płatku ucha najlepiej go widać i świetnie podkreśla urodę. Po drugie przekłucie tego miejsca jest naprawdę mało bolesne, szczególnie gdy korzysta się z pistoletu. Natomiast po trzecie chodzi o szybkość gojenia. Przekłucie w krótkim czasie przestaje być już narażone na infekcje i inne powikłania. Coraz większa liczba osób zaczyna decydować się na przekłuwanie uszu Poznań jest szczególnie znany ze względu na sporo miejsc w których można przejść wszelkiego rodzaju zabiegi. Trzeba jednak zadbać o odpowiednią pielęgnację przekłuć. Nie należy wyjmować kolczyków przez jakieś dwa tygodnie. Do tego płatków uszu można dotykać tylko po umyciu dłoni mydłem, a najlepiej zdezynfekowane dodatkowo płynem antybakteryjnym. Poza tym na miejsce przekłucia można stosować specjalny płyn, żeby nie rozwinęła się tam żadna infekcja.

Dzięki rozmaitym dodatkom jak właśnie kolczyki można znacznie poprawić swój wygląd. Podkreśla się najbardziej pozytywne aspekty swojej urody. Dlatego też warto zdecydować się na przekłucie uszu u dobrego profesjonalisty, który przeprowadzi szybki oraz skuteczny zabieg, z którego każdy człowiek będzie zadowolony.