Jak poprawić wygląd auta?

Coraz większa liczba kierowców zaczyna w pełni zadawać sobie sprawę jak ważna jest kompleksowa opieka i dbanie o powłokę lakierniczą w ich samochodach. Najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem jest nałożenie specjalnej powłoki lakierniczej. Jej głównym zadaniem jest zwiększenie odporności lakiery samochodowego na wszelkie zarysowania. Jak jednak wygląda proces nakładania takiej powłoki?

Jak prawidłowo nałożyć powłokę ceramiczną?

powłoki ceramiczne do autaNakładanie tego typu powłoki to zadanie, które może wykonać każdy. Należy jednak znać różnice między powłoką ceramiczną a woskiem. Różnica jest bardzo ważna. Wosk przykleja się do lakieru natomiast powłoka ceramiczna reaguje z lakierem tworząc na nim specjalną powłokę spełniającą rolę pancerza ochronnego. Powłoki ceramiczne do auta są bardzo wytrzymałe. Jak poprawnie nałożyć powłokę ceramiczną? Po bardzo dokładnym umyciu samochodu musimy dokładnie obejrzeć nasz samochód i sprawdzić gdzie i jak bardzo uszkodzona jest powłoka lakiernicza i zastanowić się czy najpierw chcemy podjąć próbę wypolerowania ubytków. Następnym krokiem jak należy wykonać jest usuniecie wszystkich zanieczyszczeń, których nie udało nam się usunąć podczas mycia, są to zazwyczaj zanieczyszczenia wpite w warstwę lakieru. Kolejnym ważnym krokiem jest użycie glinki lakierniczej. Jednym z najważniejszych etapów jest polerowanie lakieru im lepiej uda nam się wykonać ten proces tym lepiej samochód będzie wyglądał po nałożeniu powłoki. Końcowym etapem jest nałożenie powłoki ceramicznej zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. 

Im lepiej wykonamy wszystkie powyższe etapy tym lepszy będzie efekt końcowy. Zastosowanie tego typu powłoki zalecane jest zarówno do nowych aut jak i tych starszych. Według najnowszych zaleceń UE lakiery samochodowe muszą posiadać inny skład a co za tym im znacznie zmieniły się ich cechy. Wprowadzono zakaz używania toluenu który odpowiedzialny był za prawidłową twardość lakieru.