Jak przeprowadza się windykację długu?

Gdy pożyczamy komuś pieniądze, sytuacja zazwyczaj jest jasna i klarowna. Dostarczamy mu jakąś sumę, ustalamy sposób spłaty i możliwe również iż pewien termin. Zazwyczaj dłużnicy bardzo chętnie przystają na nasze warunki. Wielu z nich w umówionym czasie zwraca pieniądze jednak zdarzają się i tacy, którzy nie chcą ich oddać. Co w takiej sytuacji?

Skorzystanie z pomocy firmy windykacyjnej

usługi windykacyjne gdańskOczywiście na samym początku warto starać się rozwiązać jakoś tą sprawę samodzielnie. Oczywiście nie zawsze jest to łatwe, ale w niektórych sytuacjach możliwe. Możemy między innymi zaproponować naszemu dłużnikowi jakieś rozwiązanie. Dobrą opcją może okazać się rozłożenie na raty jego długu. Oczywiście w takiej sytuacji znacznie wydłuży się czas zwrotu pieniędzy. Mimo wszystko jednak każdego miesiąca coś będzie pojawiać się na naszym koncie, a na tym na pewno także nam zależy. Jeśli jednak dłużnik nie przystanie na to a co gorsza zacznie nas unikać, wówczas trzeba pokusić się o zupełnie inne rozwiązanie. Można zdecydować się wówczas na zatrudnienie firmy windykacyjnej. Obecnie w wielu miastach świadczy się usługi windykacyjne Gdańsk posiada na swoim terenie firmy, które zajmują się takimi sprawami. Firmy windykacyjne nie mają takich uprawnień jak komornik. Nie mogą zatem przykładowo zająć komuś telewizora lub innego sprzętu. Mogą jednak wysyłać ponaglenia, listy, pisać SMS. W takiej sytuacji dłużnicy zazwyczaj chcą współpracować, ponieważ mają pewien respekt dla takich instytucji.

Windykacja długu nie wygląda tak jak działania komornicze. Jednak dłużnicy przejmują się gdy do sprawy zadłużenia, włączane są osoby postronne. Zazwyczaj wówczas chętniej współpracują. Czasem można im w takiej sytuacji również zaproponować rozłożenie długu na raty.