Jak przykleić rzęsy od spodu?

 

Ostatnio w świecie makijażu bardzo popularne jest klejenie sztucznych rzęs od spodu naszych naturalnych. Ten sposób pozwala nam uzyskać znacznie naturalniejsze rezultaty, ale też sprawia, że unikamy potencjalnego zniszczenia makijażu. Choć dla wielu osób metoda ta może wydawać się ciężka do wykonania, to nic bardziej mylnego!

Klejenie rzęs od spodu

pęseta do przyklejania rzęsWiększość tutoriali internetowych radzi, abyśmy przecięli sztuczne rzęsy na pół lub nawet na kilka części ponieważ to pozwoli nam je łatwiej przykleić. Ten sposób jednak psuje nam zakupione rzęsy, ale też może spowodować, że po ich doklejeniu nasze oczy będą wyglądały kanciasto. Nie trzeba ich wcale przecinać, co najwyżej warto je przyciąć od zewnętrznej strony, jeśli są za długie. Do klejenia ich zarówno tradycyjnie, ale przede wszystkim od spodu przyda nam się również pęseta do przyklejania rzęs, najlepiej ta profesjonalna ze względu na lepszy kształt i węższą końcówkę, która daje nam większą dokładność. Zanim weźmiemy się za klejenie warto użyć zalotki, żeby podkręcić na chwilę nasze naturalne rzęsy, i odsłonić linię wodną. Już sam ten trik niesamowicie dużo nam daje. Następnie nakładamy klej na zewnętrzną stronę paska, czekamy chwilę aż przyschnie i za pomocą pęsety nakładamy rzęsy najpierw przyklejając je na środku, potem od wewnętrznego kącika i na końcu zewnętrzy. Potem wystarczy ścisnąć rzęsy sztuczne z naszymi, aby były jeszcze bliżej siebie i gotowe! Co więcej, klejąc rzęsy od spodu nie musimy tuszować swoich naturalnych ponieważ ładnie się one wymieszają z tymi doklejonymi.

Taka pęseta jest niezwykłym ułatwieniem, które sprawia, że klejenie rzęs staje się banalnie proste nawet to wykonywane od spodu. Do pęsety też klej nie przywiera tak, jak do naszych palców, więc podczas ich dociskania nie odkleją się one. Profesjonalne pęsety są także najbardziej polecane, gdy kleimy kępki ze względu na precyzję, jaką nam gwarantują.