Jak zabezpieczyć kiszonkę?

 

Wielu rolników którzy hodują bydło, zastanawia się w jaki sposób magazynować oraz zabezpieczać zebraną karmę dla zwierząt. W większości wypadków jest to specjalne przygotowana ze skoszonej trawy kiszonka, która powinna być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Odpowiednia folia, czyli dobrze zabezpieczony pokarm

folia kiszonkarskaJeżeli planujemy przygotowanie kiszonki dla zwierząt to powinniśmy zastanowić się w jaki sposób będziemy ją przechowywać. Jednym z najczęstszych sposobów jest przygotowywanie specjalnych kopców i pryzm, które znajdują się na zewnątrz budynków gospodarczych. Aby móc odpowiednio zabezpieczyć takie miejsce niezbędna okaże się folia kiszonkarska. Jest to specjalny rodzaj folii, którym przykrywa się zgromadzoną kiszonkę, tak aby miała ona zapewniony dostateczny dopływ powietrza co jest ważne w procesie dalszego kiszenia. Taka folia jest dostępna w większości sklepów rolniczych w których znajdziemy różne jej rozmiary oraz kolory. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż zebrana kiszonka została zabezpieczona w odpowiedni sposób, tak aby przygotowana karma dla zwierząt nie straciła swych cennych właściwości. Jeżeli zaś chodzi o jej rozmiar, to dobrze jest kupić nieco większą jej ilość, tak aby móc dobrze ją położyć oraz zabezpieczyć np. przed jej zwijaniem przez wiatr. Jej cena zależna jest od wybranego typu folii a przede wszystkim od zakupionej przez nas ilości.

Jak zatem widać odpowiednie magazynowanie i zabezpieczenie kiszonki wymaga zastosowania specjalnych materiałów które sprawią, iż będzie ona jeszcze lepiej chroniona przed wieloma czynnikami. Opisane powyżej rozwiązanie jest jednym z najczęściej stosowanych przez rolników, którzy zajmują się hodowlą bydła w swoim gospodarstwie.