Jak zbudowane są drzwi do budynków inwentarskich?

 

Każdy budynek dla zwierząt gospodarczych powinien być odpowiednio zabezpieczony. W budynkach inwentarskich trzeba zainstalować odpowiednie drzwi. W zależności od gatunku hodowanych zwierząt drzwi muszą mieć taką szerokość i wysokość, by zwierzęta mogły przez nie bezpiecznie przechodzić.

Ocynkowane i malowane proszkowo drzwi do budynków gospodarczych

drzwi inwentarskie producentDodatkowo drzwi inwentarskie muszą być bezpieczne dla pracowników. W takich drzwiach zazwyczaj nie umieszcza się dodatkowych okien, które mogłyby zostać uszkodzone przez zwierzęta. W oborach czy stajniach powinny znajdować się drzwi solidne oraz posiadające warstwę termoizolacyjną. Najczęściej do ocieplania drzwi inwentarskich służy pianka poliuretanowa, która znajduje się pomiędzy dwiema warstwami budującymi drzwi. Takie drzwi przesuwne nadają się nie tylko do budynków inwentarskich, ale również warsztatów, kurników, hal produkcyjnych. Można wybierać także drzwi skrzydłowe, które wymagają jednak więcej wolnej przestrzeni wokół budynku. Z pewnością drzwi inwentarskie producent ma w swojej ofercie różne propozycje. Zazwyczaj drzwi zbudowane są ze spawanych ze sobą profili. Oczywiście profile są profesjonalnie ocynkowane, co zabezpiecza przed niszczeniem drzwi przez różne czynniki atmosferyczne (ocynkowanie zabezpiecza przed korozją). Taka budowa zapewnia drzwiom inwentarskim doskonałą sztywność.

Zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej drzwi inwentarskich znajduje się blacha, która poddana została malowaniu proszkowemu. Poszycie zewnętrzne bardzo często ma kolor brązowy (ciemny). Z kolei poszycie wewnętrzne częściej ma kolor biały. Oczywiście kolorystyka drzwi zawsze jest do ustalenia i to klient może wybrać takie kolory, jakie mu odpowiadają. Koszt drzwi inwentarskich to zazwyczaj kilkaset złotych. Dobre nowe drzwi można kupić już za 350 zł.