Jaki jest najlepszy sposób na zamykanie naczynek?

Problemy skóry są częstą dolegliwością współczesnego społeczeństwa. Istotny wpływ na ich powstawanie ma niezdrowa, przetworzona żywność, ale też zmiany hormonalne czy uwarunkowania genetyczne. Jedną z powszechnie spotykanych dolegliwości są teleangiektazje. Zaczerwieniona twarz czy „pajączki” na nogach to powody niezadowolenia z wyglądu wielu osób, które szukają sposobów na ich usunięcie. 

Laser na rumień i pękające naczynia krwionośne

zamykanie naczyń krwionośnych ŁódźPacjenci borykający się z problemem teleangiektazji często zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej w celu trwałego pozbycia się ich. Podczas wizyty lekarz ocenia przebarwienia, średnicę i kolor zmian skórnych oraz ocenia, czy nadają się do laserowego zamykania. Po pozytywnej decyzji wprowadza dane do komputera, dobierając odpowiednie parametry naświetlania — wysokość energii, ilość impulsów czy czas trwania impulsu. Światło emitowane przez laser jest pochłaniane przez hemoglobinę, w uszkodzonej żyle woda odparowuje z krwi, a ścianki naczynia ulegają rozpadowi i zostają usuwane z organizmu. Podczas zabiegu może być odczuwane mrowienie, szczypanie bądź delikatne ciepło. Zmiany stopniowo ulegają zblednięciu, po czym całkowicie znikają. Kończyny dolne wymagają zazwyczaj dłuższego czasu regeneracji, sięgającego do 6 tygodni. Każdemu, kogo interesuje zamykanie naczyń krwionośnych Łódź oferuje wielu specjalistów medycyny estetycznej. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, bielactwo czy zaburzenia krzepnięcia krwi. 

Zamykanie rozszerzonych naczyń laserem polega na podgrzaniu głębszych warstw skóry, dzięki czemu stymuluje się produkcję kolagenu i elastyny. Oprócz pozbycia się teleangiektazji uzyskuje się więc również efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Aby jak najdłużej zachować efekty, na miesiąc od zabiegu zaleca się unikanie opalania i częste nawilżanie skóry.