Jakie są cechy przyczepy ciężarowej?

Przyczepy są jednym z najważniejszych elementów transportu. Przyczepy jednoosiowe mogą być użytkowane przez osoby posiadające prawo jazdy kategorię B. Inną sytuacją jest konieczność z korzystania z przyczep ciężarowych, bowiem te wymagają prawo jazdy B+E. Jakie są jej cechy?

Czym charakteryzuje się przyczepa ciężarowa?

popularne przyczepy ciężarowePrzyczepa ciężarowa jest konstrukcją, której dopuszczalna masa całkowita wynosi więcej niż 750 kg. W związku z tym faktem musi być wyposażona w hamulec, dzięki czemu zwiększy się siła hamowania, a w efekcie bezpieczeństwo. Aby móc ją w pełni legalnie holować należy posiadać prawo jazdy kategorii B+E. DMC, czyli dopuszczalna masa całkowita powinna być dostosowana do DMC pojazdu, który będzie przyczepę holować. Oznacza to, że przyczepa musi w dowodzie rejestracyjnym posiadać taką samą lub mniejszą dopuszczalną masę całkowitą od tej w pojeździe. Istnieje także najczęściej wybór pod względem ilości osi, jaką przyczepka będzie posiadać. Jest to ściśle związane z siłą nacisku, jaka będzie na nie działać. Zwykle im więcej jest osi, tym więcej przyczepa może przewieźć ładunku. Warto, aby była także sprawna pod kątem technicznym. Mowa tu między innymi o działających światłach, przewodzie, który łączy pojazd z przyczepą, a także oponach czy konstrukcji w ogóle. Te elementy mogą stanowić o bezpieczeństwie na drodze. Niesprawna część może okazać się niebezpieczna dla reszty uczestników ruchu drogowego. Najbardziej popularne przyczepy ciężarowe warto obejrzeć u dealera, który z całą pewnością doradzi w doborze sprzętu. Można znaleźć konstrukcję zgodną ze swoimi preferencjami.

Przyczepy ciężarowe są konstrukcjami, których najczęściej mogą używać jedynie osoby posiadające prawo jazdy B+E. W innym przypadku jest to nielegalne i nie powinno do takiego zdarzenia dojść. Wysokiej jakości przyczepy ciężarowe charakteryzują się wysokiej jakości elementami, a także dużą ładownością.