Każdy pies ma swoje zabawki

 

Psy mają to do siebie, że w zasadzie przez większą część swojego życia (zwłaszcza w okresie szczenięcym i kilka miesięcy po nim) chciałyby się bawić ze swoimi właścicielami. Jest oczywiście mnóstwo sposobów na spędzanie czasu z psem, które nie wymagają żadnych specjalnych zabawek i akcesoriów, jednak w wielu przypadkach takie przedmioty mogą umilić czas i człowiekowi.

Ogromny wybór zabawek dla psów

zabawki dla psaWystarczy tylko jedna wizyta w sklepie zoologicznym, aby przekonać się, ile jest zabawek dedykowanym psom. Wiele z nich zdeterminowanych jest przez rasę i wielkość czworonoga, niektóre z nich bowiem mogą być używane wyłącznie przez większe psy, a niektóre posłużą wyłącznie tym mniejszym. Dla każdego zatem znajdzie się coś odpowiedniego. Nieważne, czy pies jest mały, czy duży w każdej sytuacji na pewno będzie chciał się pobawić swoimi ulubionymi zabawkami – każdy czworonóg takie ma i to zawsze na nie pada wybór podczas zabawy. Często jest tak, że zabawki dla dużego psa mają również jakąś wartość dodatkową – niektóre działają na korzyść zdrowia takiego pupila, np. specjalne piłki lub gryzaki, które dbają o uzębienie, specjalne zabawki do aportowania wyposażone w specjalny chip lokalizacyjny, dzięki czemu zgubiony pupil będzie mógł być namierzony za pośrednictwem nawigacji w dedykowanej aplikacji w smartfonie. Są też charakterystyczne piszczałki, które psy gryzą z ogromną zawziętością, co z kolei dobrze wpływa na ich słuch. Takie zabawki nie są dużo droższe od standardowych, a zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Psy uwielbiają się bawić i robią to nad wyraz często, dobrze zatem, że istnieją producenci, którzy wdrażają w ten proces również nieco pozytywnego wpływu na samopoczucie i zdrowie czworonogów. Właściciel ma wówczas świadomość, że poza fantastycznym spędzaniem czasu ze swoim pupilem, dba dodatkowo o jego zdrowie.