Kiedy stosować płuczki do oczu?

Jednym z najważniejszych narządów odpowiadające za zmysł widzenia są oczy. Na co dzień narażone na wiele zabrudzeń i zanieczyszczeń, tracą swoje funkcje, a czasem nawet odczuwa się wynikający z przesuszenia ból. Jest to na tyle nieprzyjemne, że z oczu trzeba korzystać cały czas, a przez to ból się nasila. Co wówczas zrobić?

Płuczki do oczu jako profilaktyka

płuczki plum eye washDla zmęczonych i spierzchniętych oczu, najlepiej powinno się skorzystać ze specjalistycznych płuczek. To właśnie one pozwolą na dokładne przemycie oka i zachowanie ostrości wzroku. Choć zabrudzenia znajdujące się w powietrzu są często niewidoczne, to osiadają się na oku i wysuszają śluzówkę powiek. Może to w rezultacie doprowadzić do wielu chorób oczu i powiek. Ma to jednak również inne przykre skutki. Zazwyczaj brud osiadający się na oczach, dociera do mieszków włosowych rzęs i osłabia je. Wiele kobiet w pewnym wieku boryka się przez to z rzadkimi rzęsami, które stają się cienkie i mało widoczne. To samo tyczy się mężczyzn, jednak oni znacznie mniej narzekają na taki stan rzeczy. Przesuszone oczy doprowadzają również do chęci tarcia powiek, co w konsekwencji rozciąga skórę wokół oczu i powoduje zmarszczki. Wszystkie te nieprzyjemne skutki można, jednak uniknąć stosując takie preparaty jak płuczki plum eye wash. Przy regularnym stosowaniu takich płuczek powierzchnia oka staje się gładka i nawilżona, a widmo wielu chorób oczu, oddala się.

Odpowiednia higiena gałek ocznych jest o tyle ważna, że jeśli zaniedba się ją, to może nieść za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Jeśli nawet wydaje się, że nic nie dzieje się oczom, to biorąc pod uwagę skale zanieczyszczenia powietrza, warto jest od czasu do czasu zwyczajnie przepłukać oczy, tak w ramach profilaktyki. Może to w przyszłości odwdzięczyć się zdrowym wzrokiem i piękną linią rzęs.