Kolce na ptaki sposobem na uciążliwe ptactwo

 

Mieszkania w bloku czy wieżowcu mają swoje zalety – przede wszystkim gwarantują ciekawe widoki, zwłaszcza, jeśli apartamenty są zlokalizowane na wyższych piętrach. Jednak wiąże się z tym również szereg utrudnień, a jednym z nich jest obecność gołębi, przede wszystkim na kolejnych kondygnacjach budynku. Im wyższy blok czy wieżowiec, tym większe prawdopodobieństwo, że balkon zostanie wręcz zaatakowany przez ptaki, których ciężko jest się pozbyć.

Pozytywne strony polecanych kolców na ptaki

polecane kolce na ptakiNie tylko sama obecność ptaków, ale też odchody, jakie zostawiają czy zakładane gniazda mogą być trudne do usunięcia. Dlatego są polecane kolce na ptaki, ponieważ zwiększają one szanse na zminimalizowanie ryzyka zadomowienia się gołębi na prywatnej posesji. To, co przemawia na korzyść posiadania zabezpieczenia w postaci kolców to fakt, że ich montaż nie jest ani kosztowny, ani nie sprawia wrażenia oszpecenia budynku – będzie więc idealnym rozwiązaniem w celu pozbycia się ptaków bez utraty wizualnego aspektu mieszkania i balkonu. Tym samym polecane kolce na ptaki to opcja również w eleganckich apartamentach, ponieważ przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu, nie ma obaw o zaburzenie estetyki. Pomimo, że dla człowieka kolce mogą wydawać się dyskretne, to jednak gołębie widzą przedmiot z dalekiej odległości, co sprawia, że rezygnują z osiedlania się w tej lokalizacji. Na uwagę zasługuje również fakt, że kolce wykonane są ze stali o właściwościach nierdzewnych, dlatego nie są podatne na rdzę oraz inne uszkodzenia, np. przez warunki atmosferyczne. Dodatkowo nie odpadają oraz nie łamią się, dzięki czemu mogą posłużyć na wiele lat. Montaż kolców to czynność sprawna i niezbyt kosztowna, a efekty z pewnością przyczynią się do zmniejszenia liczby ptaków na balkonie.

Warto więc rozważyć montaż zabezpieczeń dla ptaków, aby móc cieszyć się niezakłóconą przestrzenią na balkonie – skuteczna ochrona pozwoli na długi czas trzymać ptactwo z dala od okien oraz mieszkań. Praktyczne rozwiązania zawsze przekładają się na znaczną poprawę komfortu użytkowania.