Kolekcjonerskie nasiona marihuany

Od jakiegoś czasu znacząco wzrosło zainteresowanie marihuaną oraz produktami z niej zrobionymi. Wszystko za sprawą dopuszczenia produktów konopnych zawierających cbd do sprzedaży. Jednak nie tylko osoby chore oraz chcące skorzystać z pielęgnacyjnych właściwości tej rośliny, znajdą coś dla siebie. Okazuje się, że powstał specjalny segment dla nowego rodzaju działalności kolekcjonerskiej nasion.

Nasiona konopi dla kolekcjonerów

nasiona marihuany indoorNa rynku niemal dowolnych produktów zawsze istniało pole dla kolekcjonerów. Również branża zajmująca się konopiami, ma dla nich specjalne produkty. Łatwo mogą oni bowiem dostać nasiona marihuany indoor lub outdoor do kolekcjonowania. Nie tylko różnią się one od siebie wyglądem, ale też wielkością i przede wszystkim tym, jaka roślina mogłaby z nich wyrosnąć. Ich ceny mogą wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu, a w skrajnych przypadkach nawet kilkuset złotych. Chcąc więc stworzyć wartościową kolekcję, trzeba nastawić się na ogromny wydatek. Istnieją także mniej wartościowe nasiona, jednak sprzedaje się je głównie z myślą o hodowcach ptaków. W takim przypadku używane są bowiem jako dodatek paszowy ze względu na dużą kaloryczność i wartości odżywcze oraz zawartość witamin i mikroelementów. Pamiętać należy, że próby wyhodowania roślin z takich nasion są niezgodne z prawem, gdyż tylko podmioty posiadające odpowiednie zezwolenia mogą zajmować się uprawą konopi.

Nasiona konopi są obecnie jednym z ciekawszych przedmiotów działań kolekcjonerskich. Możliwe jest kupno odmian outdoor i indoor, które mogą się od siebie znacząco różnić. Ceny takich nasion wahają się od kilkunastu, do nawet kilkuset złotych. Kolekcjonowanie ich nie jest więc tanie, pamiętać także trzeba o tym, że nie wolno ich używać do wysiewu roślin, gdyż jest to niezgodne z prawem.