Koryta kablowe a bezpieczeństwo pracy

Zapewnienie bezpieczeństwa pracy pracownikom jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Każde stanowisko pracy stwarza jakieś zagrożenia. Nawet praca w biurze może być niebezpieczna jeśli miejsce pracy nie jest odpowiednio zabezpieczone. Jak zatem chronić pracowników biurowych?

Koryto kablowe – zabezpieczenie przeciw wypadkom w pracy

wytrzymałe koryto kablowePrzede wszystkim w miejscu pracy, w którym pracuje się z komputerami, największym zagrożeniem są wszędzie wystające kable o które łatwo jest się potknąć. Takiemu nieszczęście łatwo można zapobiec zakładając wytrzymałe koryto kablowe, którym przykrywa się kable, tak aby każdy nie leżał osobno i nie plątał się pod nogami. Zapewniają one najlepszą i najtańszą ochronę mechaniczną i elektryczną kabli. Montaż korytek kablowych jest bardzo prosty i nie wymaga wiele zachodu, dodatkowo łatwo jest powstałe kanały z korytek zmodernizować i wymienić. Poza tym zapewniają one również estetykę budynku, zakrywając kable. Korytka kablowe wykonuje się z tworzywa sztucznego, zwykle pcv, zwykle produkowane są w kolorze białym. Na pracowników biurowych czyhają również popularne choroby zawodowe jak chociażby zespół cieśni nadgarstka, dlatego ważne jest również by zapewnić im jak najdogodniejszą pozycję przy biurku. Ważne jest by pracownicy mieli wygodne siedzenia, dobrze podpierające plecy i umożliwiające oparcie głowy. Ponadto ważne jest by biurko znajdowało się na odpowiedniej wysokości, tak by pracownik nie musiał się garbić, a jego ręce mogły być swobodnie ugięte w łokciach pod kątem prostym.

Podczas pracy przy komputerze, również oczy są narażone na niebezpieczeństwa, dlatego ważne jest by zapewnić pracownikom właściwe oświetlenie, by nie przemęczać oczu. Nie może być ono ani za mocne, ani za słabe. Każdy z pracowników powinien mieć własną lampkę na biurku, by móc ewentualnie doświetlić sobie miejsce pracy.