Korzyści z noszenia aparatu na zęby

Wady zgryzu mogą mieć podłoże genetyczne, ale najczęstsze są złe nawyki, które pojawiły się w dzieciństwie. Można zęby łatwo poprawić nie tylko pod względem urody, ale przede wszystkim zdrowia. Wszystko zależy jednak od indywidualnej wrażliwości. Niemniej jednak każdy chciałby mieć ładne zęby.

Co nam daje aparat na zęby?

Aparat na zęby w Londynie - cenaZazwyczaj decydujemy się na urządzenie ze względów estetycznych i należy to zakładać przede wszystkim ze względu na zdrowie. Nieprawidłowe ustawienie zębów powoduje nadmierne zużycie powierzchni podczas posiłku, co pogłębia wady zgryzu. Dlatego też czasami pojawiają się choroby zwyrodnieniowe stawów skroniowo-żuchwowych. W przypadku nieprawidłowego gryzienia zęby nie mogą spełniać swojej podstawowej funkcji, czyli zgniatać jedzenia. W tym wszystkim może nam pomóc aparat ortodontyczny. Aparat na zęby w Londynie – cena nie jest zbyt wysoka w stosunku do tego wszystkiego, co na tym zakupie zyskamy. Samo założenie aparatu nie boli, ale wymaga cierpliwości, bo to trwa około półtorej godziny. Następnie, przez 7-10 dni, zęby mogą boleć podczas ugryzienia. Ciało musi się do tego przyzwyczaić. Dla jednych korzystanie z aparatu jest po prostu nieprzyjemne, dla innych nawet bolesne, podczas gdy inni nic nie czują. Aparaty ortodontyczne są łatwe w obsłudze. Po wyjęciu aparatu zęby myje się zwykłą szczoteczką i pastą do zębów, a urządzenie czyści się szczoteczką i mydłem.

Tradycyjna szczoteczka i pasta do zębów nie spełnią tutaj swojej funkcji. Dlatego w gabinecie ortodontycznym lub aptece należy zakupić specjalne szczoteczki i nici, które oczyszczą zęby i przestrzenie wokół aparatów. Zęby należy dokładnie szczotkować po każdym posiłku, ponieważ w urządzeniu osadzają się resztki jedzenia, które sprzyjają próchnicy i wyglądają nieestetycznie.