Korzyści ze stosowania ashwagandhy

 

Wieloletni krzew z małymi zielonymi kwiatami w kształcie dzbanka, o owocach w kolorze pomarańczowym lub czerwonym charakteryzuje się specyficznym zapachem. Ashwagandha wykazuje pozytywny wpływ na organizm człowieka, co zawdzięcza swoim właściwościom przeciwbakteryjnym i antyoksydacyjnym.

Wyjątkowe właściwości ashwagandhy

ashwagandha w proszkuRoślina ta obniża ciśnienie krwi, pozytywnie wpływa na funkcjonowanie centralnego układu nerwowego, uspokaja, poprawia jakość snu. Wspiera procesy zapamiętywania, wzmacnia koncentrację. Wykazuje korzystne działanie na organizm, usprawnia codzienne funkcjonowanie. Obniża poziom kortyzolu, dlatego mogą po nią sięgać osoby, które prowadzą intensywny tryb życia, nie mają czasu na odpoczynek, zmagają się z nadmiarem stresu. Żeń-szeń indyjski poprawia odporność, dostarcza energii i witalności. Wykazuje pozytywny wpływ na układ pokarmowy, chroni go przed działaniem metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji. Doskonałym rozwiązaniem w wielu sytuacjach okazuje się suplement, jakim jest ashwagandha w proszku. Roślina ta uważana jest za adaptogen, korzystnie wpływa na układ nerwowy i immunologiczny, zmniejsza uczucie zmęczenia. Jest ona popularnym suplementem diety, który bogaty jest w witanolidy i glikowitanolidy. Wykazuje działanie antynowotworowe i przeciwbakteryjne, uznawana jest za środek skutecznie radzący sobie z różnymi schorzeniami.

Jest szczególnie wskazana w przypadku osób, które zmagają się ze stanami lękowymi, depresyjnymi, są nieustannie zmęczone oraz nie potrafią spać. Ashwagandha jest silnym antyoksydantem, wzmacnia organizm i dostarcza energii. Pomaga poradzić sobie ze stresem. Preparaty dostępne są zarówno w postaci tabletek, jak i sproszkowanego ekstraktu, który wymaga gotowania, by sporządzić odwar.