Krótkie filmy animowane rozwiązaniem dla nowych firm

 

W obecnych czasach, mamy do czynienia z wieloma projektami, które dzięki możliwościom dofinansowywania przez Unię Europojską, zaczynają z sukcesem swoją działalność. Są jednak firmy, które pomimo dużego zaplecza finansowego, nie potrafią skutecznie komunikować się ze swoimi klientami. Mówiąc otwarcie – nie wiadomo o co im chodzi. Rozwiązaniem tego problemu, może być krótki film animowany.

Wpływ filmów animowanych na rozwój firmy

explainer videoWiele obecnie funkcjonujących firm, posiada ciekawe i dobre produkty. Jednak ich jakość i funkcjonalność, nie zawsze idzie w parze z generowaniem na odpowiednim poziomie – przychodów. Czego więc brakuje, aby zwiększyć ilość nabywców? Podstawowy problem jaki udało mi się zaobserwować, to brak zrozumiałej dla klientów komunikacji. Produkty i usługi wymagają „czasem” zamiast obszernych instrukcji, krótkich i konkretnych form przekazu. Rozwiązaniem dla tego typu problemu, może być explainer video. Expleiner video jest krótkim filmem, którego nadrzędnym celem jest szybkie można nawet powiedzieć błyskawiczne, a zarazem niezwykle przejrzyste wyjaśnienie korzyści i przekonanie odbiorców do zakupu. Długość takiego filmu nie powinna przekraczać dwóch minut i najczęściej jest to animacja. Najważniejszy jest scenariusz, który odpowiednio rozwieje wszystkie wątpliwości klienta, które mogą go hamować przed zakupem. Film powinien w pierwszej kolejności przedstawić możliwy problem, a następnie zaprezentować jego rozwiązanie. Problem powinien być przedstawiony w formie historii z którą klient będzie mógł się utożsamić.

Badania statystyczne pokazały, że pierwsze 10 sekund jest decydujące o tym, czy ktoś będzie kontynuował oglądanie i czy kupi dany produkt. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią firmę, która nie tylko tworzy ładne filmy, ale przede wszystkim szczegółowo analizuje określony biznes i odpowiednią dla niego grupę odbiorców.

Dowiedz się więcej o formach video: https://m8house.com/