Ładna kuchnia dzięki nowym blatom

Wizja remontu kuchni dla wielu osób jest przerażająca. Nowe płytki, meble i sprzęt AGD potrafią pochłonąć, lekko licząc, kilkanaście tysięcy złotych, a do tego w tym pomieszczeniu wszelkie błędy i niedoróbki mszczą się przez lata. Dlatego warto pomyśleć, czy remont generalny jest konieczny, czy może wystarczy tylko kilka pomysłów na odświeżenie wnętrza.

Modne blaty zrobione z drewna

stylowe blaty kuchenne drewniane w warszawieWcale nie trzeba wiele, żeby zmienić wystrój kuchni na lepsze. Zwykłe porządki potrafią zdziałać cuda! Potem można sięgnąć po farbę do przemalowania szafek, następną do pomalowania płytek i kolejną do ścian. Zmiana na stylową biel połączoną z nowymi uchwytami na pewno wyjdzie kuchni na dobre. Jedną z rzeczy, które warto zmienić w całości zamiast tylko przerobić są kuchenne blaty. To od nich w dużej mierze zależy wygląd całego pomieszczenia, bo nawet najładniej odświeżone szafki i ściany stracą na uroku w zestawieniu ze zużytym, niepasującym do nich blatem. Wśród różnych opcji, takich jak kamień czy konglomeraty, wyróżniają się stylowe blaty kuchenne drewniane w Warszawie, które są nie tylko modne, ale też trwałe. Drewno w naturalnym kolorze (lite bądź też klejone) świetnie wpasowuje się w różnorodną stylistykę i kolorystykę kuchennych wnętrz, dlatego stanowi dość uniwersalne rozwiązanie. Najlepsze do kuchni są twarde gatunki drewna, odporne na wysokie temperatury i w małym stopniu chłonące wilgoć, takie jak drewno egzotyczne, choć również w Polsce można znaleźć odpowiednie drewno na takie blaty.

Chociaż może się to wydawać trudne do uwierzenia, to jednak kilka zmian, zajmujących nie więcej niż dzień czy dwa, może całkowicie i niskim nakładem kosztów pozwolić na odnowienie całej kuchni. Nowe blaty, trochę farby i dodatków wystarczają do zrobienia własnej kuchennej rewolucji. Po małym remoncie praca w kuchni będzie o wiele przyjemniejsza.