Łagodny peeling korundem kosmetycznym

Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa jej dobrego wyglądu. Ideałem jest cera gładka, bez grudek, wyprysków, blizn i przebarwień, a do tego miękka i matowa. Jedną z rzeczy niezbędnych, aby osiągnąć podobny efekt jest regularne (1-2 razy w tygodniu) stosowanie peelingów, które pozwalają pozbyć się obumarłego naskórka.

Jak stosować korund?

korund kosmetycznyJedną z substancji, które powszechnie wykorzystuje się do peelingu, zarówno w profesjonalnych gabinetach jak i w domowym zaciszu, jest korund kosmetyczny. To bardzo drobny jasny proszek, który, przy regularnym stosowaniu, doskonale wpływa na kondycję skóry. Dzięki niemu można spłycić i rozjaśnić blizny i przebarwienia, zetrzeć martwy naskórek, pobudzić mikrokrążenie oraz pobudzić szybszą regenerację skóry. Aby osiągnąć taki efekt, można z niego korzystać w różnych postaciach, na przykład podczas zabiegu mikrodermabrazji w gabinecie kosmetycznym. Osoby, które wolą zaoszczędzić, mogą tanio kupić korund kosmetyczny np. w sklepach z półproduktami kosmetycznymi, choć na rynku pojawiają się też gotowe peelingi, które zawierają korund. W przypadku, gdy kupi się czysty korund, należy go stosować z rzeczami, które dadzą odpowiedni poślizg do peelingu, np. z żelem hialuronowym, żelem do mycia twarzy czy też wybranym olejkiem. Dzięki temu nie będziemy zbyt mocno trzeć skóry, ale jest to też zależne od przyłożonej siły i tempa peelingu. Warto wykonywać go powoli i delikatnie, dopasowując się do potrzeb cery.

Korund jest jednym z niedrogich produktów kosmetycznych, które mogą wiele zdziałać dla naszej cery. Jego odpowiednie stosowanie z pewnością zaowocuje poprawą stanu cery, jej wygładzeniem i rozjaśnieniem, a także przyspieszoną regeneracją. Dzięki temu będzie ona wyglądać pięknie i promiennie każdego dnia.