Laser do wielu zastosowań

W czasach młodości, jedną z moich ulubionych zabawek, robiących z resztą wtedy wielką furorę, był laserowy wskaźnik w formie breloka do kluczy. Większość znajomych z podwórka miała podobne, w różnych wersjach i rozmiarach, a zastosowań do nich nie było końca. Od nocnych gonitew z laserami, po kręcenie kółek na ścianie bloku.

Laser nie tylko do zabawy

wskaźnik laserowy brelokW tamtych czasach była to zabawka o tyle popularna, co powszechnie dostępna i tania. Niemal każdy kiosk miał w asortymencie wskaźnik laserowy brelok, kosztujący ledwie kilka złotych. W większych sklepach elektrycznych można było dostać nieco bardziej zaawansowane wersje, z mocniejszym światłem, większym zasięgiem, czy większymi bateriami. choć były one odpowiednio droższe. Najpopularniejszy jednak był najprostszy laser z kiosku, przypinany do kluczy. Dokładnie taki posiadałem, i mimo niskiej ceny, nie zepsuł się ani razu. Jak to zwykle bywa z takimi zabawkami, w końcu inna rzecz zajęła pierwsze miejsce popularności, i stary laser pozostał jedynie jako brelok, przy którym nosiłem klucze przez długi czas. Przypomniałem sobie o nim w pracy, podczas przygotowywania prezentacji na najbliższe zebranie. Pomyślałem wtedy, że wskaźnik mógłby bardziej się przydać w celu lepszego podkreślenia omawianych informacji. Na szczęście, po włożeniu baterii stary laser działał nadal jak trzeba. Podczas prezentacji sprawdził się doskonale, i mogłem wskazywać omawiane dane tak, by nie zasłaniać wyświetlanego w danym momencie obrazu i nie przeszkadzać innym w analizowaniu owych danych.

Szef był zadowolony z takiego sposobu prezentacji, chwaląc nowoczesny sposób przekazywania informacji. Od tego czasu, używam owego wskaźnika we wszystkich prezentacjach. Mam ogromną satysfakcję z możliwości używania starej, niegdyś ulubionej zabawki do nowego zastosowania.