Lekomania a wsparcie rodziny

 

W Polsce leki są dostępne wszędzie. Na stacjach benzynowych, w marketach i osiedlowych sklepikach. Nie trudno je nabyć i nie są one też drogie. Dlatego też Polacy często uzależniają się od nich i biorą nawet wtedy, gdy kompletnie nie są im potrzebne.

Kto jest najbardziej podatny na lekomanię?

ośrodek leczenia silnych uzależnień od lekówZdecydowanie najbardziej podatne są osoby, które doświadczają regularnego bólu. Może dręczą je okropne migreny, bóle brzucha, czy też stawów. Gdy coś nas boli, chcemy ten ból szybko uśmierzyć. Sięgamy więc po leki, które nagminnie są reklamowane w telewizji i zażywamy. W końcu jeśli mamy po nich poczuć się lepiej, to dlaczego nie skorzystać? Media, internet i społeczeństwo, zachęca nas wręcz do przyjmowania leków. Dosłownie na wszystko. Nie trudno się od tego uzależnić. Jeśli coś nam pomaga i po tym czujemy się lepiej, to nie widzimy potrzeby odstawienia. Zamiast wyleczyć jakieś schorzenie, wolimy przyjmować leki garściami. Jednak po pewnym czasie nasz organizm się do nich przyzwyczaja i nie działają już tak, jak na początku. Wtedy sięgamy po silniejsze, aż w końcu dochodzimy do najsilniejszych. Dla takich osób, powstał ośrodek leczenia silnych uzależnień od leków. Jest to poważne uzależnienie jak każde inne i nie należy go bagatelizować. Chory człowiek zrobi wszystko, by tylko zdobyć dany lek. Silne zazwyczaj są na receptę, dlatego zdarza się takim osobom nawet łamać prawo. Taki ośrodek ma pomóc im wrócić do normalnego życia. Nauczyć się żyć bez leków. Wówczas często okazuje się, że nie były im one wcale potrzebne.

Lekomania to potworna choroba, która dotyka raczej dorosłe osoby. Często skłania nas do niej chroniczny ból. Jednak nawet gdy już on mija, nie umiemy powstrzymać się od dalszego zażywania leków. Niezbędny zawsze jest ośrodek uzależnień, który uświadamia takim osobom, jak niebezpiecznym środkiem mogą być zwykłe leki ze stacji benzynowej.