Listwy cenowe a pożar w sklepie

Pożar to jedna z tych najbardziej nieprzyjemnych sytuacji, których każdy z nas chciałby uniknąć. Przez niedopatrzenie, wadliwą instalację czy przypadek możemy stracić cały dobytek życia. Nawet najlepsze instalacje przeciwpożarowe nie zawsze zadziałają na czas.

Zapasowe listwy cenowe zniszczone

listwy cenoweDlatego też w moim sklepie wydarzył się pożar. Dobrze, że przynajmniej nikogo nie było wtedy w pomieszczeniu, bo wszystko zdarzyło się w nocy. Jednak i tak większość budynku nadawała się do generalnego remontu. Wszystko przez standy kartonowe. Zamówiłam ich bardzo dużo ponieważ akurat mieliśmy dużo promocyjnych produktów, które trzeba było zagospodarować. Takie standy kartonowe były tanie, łatwe w transporcie i nie zajmowały dużo miejsca, jak się jednak okazało nie była to taka dobra inwestycja. Karton jest łatwopalny i przez to narobił nam tylu szkód. Gdybyśmy mieli stojaki reklamowe z metalu to nie byłoby problemu. Takie też oczywiście mieliśmy, i one nie uległy wielkiemu zniszczeniu, poza tymi, które stały najbliżej magazynu. Zapasowe listwy cenowe nie miały tyle szczęścia i pod wpływem wysokiej temperatury zaczęły się topić i wyginać. Na pewno nie nadawały się one do niczego. Dobrze, że wszystko nie uległo zniszczeniu. Jednak i tak szkody były ogromne. Śledztwo wykazało, że nastąpiło zwarcie w instalacji elektrycznej, poszła iskra na standy kartonowe i dalej już poszło.

Teraz czekamy na wypłatę odszkodowania i liczymy, że uda się nam jak najwięcej za to naprawić. Czeka nas na pewno sporo pracy i walka o przetrwanie, bo klienci teraz przychodzić nie będą. Miejmy nadzieję, że nie zniechęcą się do naszego sklepu.