Lustro najlepiej wygląda w ramie

Lustro, oprócz odbicia w wodzie, jest jedyną rzeczą, która pozwala nam zobaczyć samych siebie. W każdym domu goszczą lustra. Bez nich wykonanie makijażu byłoby wręcz niemożliwe, tak jak i skomponowanie ubioru, pasującego do figury czy cery. Ale nie wybierajmy dla siebie luster byle jakich, tylko te najpiękniejsze!

Włóżmy nasze lustra w ramy!

ramy drewniane do lusterLustro nie tylko spełnia cel użytkowy, ale i dekoracyjny. Potrafi powiększyć przestrzeń w sposób znaczący, ozdabiając przy tym dom. Ale zwykle to nie lustro samo w sobie jest ozdobą, a jego rama, która może być  arcydziełem. Na rynku mamy dostępne ramy drewniane do luster, ramy metalowe, srebrne, złote, miedziane i wiele, wiele innych. Czym się w takim razie kierować przy wyborze? Aspektem wizualnym ramy, ale i trwałością. W trwałości zdecydowanie przodują ramy drewniane, których czas nie niszczy, a wręcz dodaje szlifu. Drewno przez lata nabiera charakteru, aż staje się antykiem. Pod kątem wizualnym ramy drewniane  również nie ustępują innym. Nadają wnętrzu stylu retro, kolonialnego czy vintage. Są więc bardzo stylowe i na topie. Jeśli nie chcemy aby doszło do niepotrzebnych zniszczeń, włóżmy nasze lustro w ramę! Lustro bez ramy jest narażone na rozbicie, nawet przy niewielkim upadku. A ładne lustra do tanich rzeczy nie należą. Lustro doda naszemu wnętrzu charakteru, a nam umożliwi przeglądanie się w różnych celach. Nawet tych mniej oczywistych, jak robienie selfie w lustrze.

Podsumowując, dbajmy o nasze piękne lustra i lusterka. Obramujmy je, wycieramy regularnie, aby nie dochodziło do żadnych mikrouszkodzeń. Oby przechodziły w ręce następnych pokoleń.  Lustra od zawsze były uważane za mityczne, a wręcz magiczne przedmioty, dlatego okażmy im należyty szacunek i dbajmy o nie, a kto wie, może i otworzą nam one przejście do innego świata…