Mała i duża głowica lasera do depilacji

W większości salonów kosmetycznych do depilacji laserowej używa się dwóch różnych głowic. Pierwsza z nich jest mniejsza, a jej rozmiary wynoszą 9 x 9 mm. Taka głowica służy przede wszystkim do depilowania okolic trudno dostępnych. Jest jeszcze głowica o większych rozmiarach wynosząca 22 x 35 mm i ta służy już do depilowania bardziej rozległych okolic.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

depilacje laserowe we WrocławiuZ większej głowicy korzysta się w czasie depilacji nóg, brzucha czy pleców. Dzięki większej głowicy możliwa jest również głębsza penetracja na danym obszarze skóry. Większa głowica stosowana jest również u osób, które mają ciemniejszą karnację. Oznacza to, że u takich osób występuje więcej melaniny w skórze i mieszkach włosowych. Depilacja u osób z ciemną karnacją jest trudniejsza, ale dzięki większej głowicy można przyspieszyć ten zabieg. Tego typu depilacje laserowe we Wrocławiu wykonywane są praktycznie codziennie. Jeśli wiązka laserowa ma większą powierzchnię, to oznacza to, że światło laserowe wnika zdecydowanie głębiej i jest w stanie efektywniej usuwać owłosienie z danej okolicy. Do zabiegu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Na pewno konieczne jest zgolenie włosów w danym miejscu przed wykonaniem zabiegu. Skóra nie może być ani przesuszona, ani nie mogą na niej znajdować się żadne podrażnienia. Warto wypić przed zabiegiem co najmniej 2 litry wody mineralnej. Absolutnie nie należy wyrywać włosów przed zabiegiem. Poleca się zgolenie włosków maszynką.

4 tygodnie przed depilacją nie powinno stosować się żadnych maści z witaminą A czy C, ani z kwasami. Nie można korzystać z peelingów co najmniej przez tydzień przed zabiegiem. Nie należy stosować też leków światłouwrażliwiających i ziół takich jak nagietek, dziurawiec 2 tygodnie przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej.