Malowanie murali w domu

Sztuka uliczna, wbrew pozorom, praktykowana jest przez wielu uzdolnionych artystów, którzy zamiast tworzyć „bohomazy” na ścianach budynków, a tym samym zwyczajnie niszczyć ich wygląd, tworzą dzieła mogące śmiało być wystawianymi w galeriach. Niektórzy tacy artyści idą o krok dalej, i zamiast tworzyć dzieła „na dziko”, rozpoczynają działalność komercyjną.

Najbardziej imponujące murale na ścianach

unikatowy mural na ścianie w domuMurale, czyli dzieła wykonywane bezpośrednio na gołej ścianie, coraz częściej zastępują tapety czy obrazy. Są one bowiem całkowicie unikatowe, tworzone przez artystów którzy mają wieloletnie doświadczenie, i zawsze dopasowane są do wytycznych klientów, aczkolwiek z zastrzeżeniem iż zostaną zrobione techniką którą dany artysta używa do malowania. Wielu artystów zrzesza się w firmach, które oferują stworzenie całkowicie spersonalizowanego dzieła na dowolnej powierzchni w domu, zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Działanie takich firm przypomina nieco funkcjonowanie salonów tatuażu. Klient wybiera jednego z artystów pracujących w takiej firmie, którego styl podoba mu się najbardziej, a artysta tworzy całkowicie unikatowy mural na ścianie w domu, czy to na zewnątrz, czy też w którymkolwiek z pomieszczeń. Murale są malowane farbami o dużej wytrzymałości, ale również i dużej zawartości pigmentów, a niekiedy mogą być one niezwykle skomplikowanymi i rozbudowanymi dziełami, tworzonymi przez wiele dni. Czas tworzenia jest zależny od wielkości, złożoności muralu, oraz od wykonywanej techniki.

Dla mniej wybrednych i wymagających klientów, możliwe jest również namalowanie dzieła z jednego z gotowych wzorów. Taka opcja jest skierowana przede wszystkim do mniej zasobnych klientów, nie mających wygórowanego budżetu, wymaganego do zlecenia stworzenia całkowicie unikalnego obrazu praktycznie od zera.