Materiały na izolacje dachowe

Zabezpieczenie dachu przed ucieczką ciepła jest ważna. Powierzchnia tego elementu budynku jest bardzo duża, dlatego przez dach ucieka mnóstwo ciepła. Dach jest oczywiście także odpowiedzialny za odprowadzanie pary wodnej, dlatego przy wyborze materiału nie możemy zapomnieć o tym, aby izolacja była paroprzepuszczalna.

Duża wytrzymałość płyt z poliuretanowej pianki

wytrzymałe płyty z pianki poliuretanowejDachy w obecnych budynkach, to w przeważającej części dachy spadziste budowane na konstrukcji więźby dachowej. Taka konstrukcja zapewnia także dodatkową przestrzeń pod powierzchnią dachu, dlatego jest bardzo często wybierana. W myśl technologii budowlanej izolacja w takim dachu umieszczona jest pomiędzy krokwiami. Najczęściej stosuje się tam wełnę mineralną, jednak w ostatnim czasie wypierają ją wytrzymałe płyty z pianki poliuretanowej, które są lepszym rozwiązaniem. Taka płyta, która nie dość że posiada bardzo dobre parametry techniczne pod względem izolacji, to jeszcze pełni także rolę wewnętrznego poszycia w zastępstwie płyt kartonowo gipsowych. Jest to bardzo duża oszczędność kosztów, a także czasu wykonania robót. Płyty w pianki poliuretanowej są wykonane z tego samego materiału co pianka w tubkach, którą montujemy okna. Są to wprawdzie dość spore płyty, ale lekkie, przez co także łatwiejsze w montażu. Podobnie jak pianka nie ma problemu z ich przycinaniem, przez to można je obrabiać nawet podstawowymi narzędziami.

Cena takich płyt jest rozsądna, biorąc pod uwagę to, co można z nimi zrobić. Fachowcy od budowy domów polecają ją swoim klientom, ponieważ zyskują na tym zarówno klienci, jak i oni sami. Nie ma z płytami zbyt wiele roboty, przez co czas spędzony na ich montażu jest niewielki. To duże oszczędności kosztów dla przedsiębiorcy budowlanego, ale także dla samego klienta.