Miałem wykonywać płyty meblowe

Po ukończeniu szkoły zawodowej mogłem spokojnie szukać pracy. Jednak w niczym nie byłem doświadczony i obawiałem się wielu problemów. Moim fachem było stolarstwo i starałem się iść w tym kierunku. Potrafiłem już na początku wykonywać proste przedmioty.

Musiałem nauczyć się obsługi okleiniarki 

oklejarka do płyt meblowychNa początku wysyłałem ogłoszenia poprzez portale internetowe. Jednak gdy to nie przynosiło odpowiedniego skutku sam udawałem się do zakładów pracy aby rozdawać swoje cv. W końcu udało się i zostałem zaproszony na dzień próbny. Tam miałem obsługiwać maszynę, którą była oklejarka do płyt meblowych. Ona stanowiła centrum mojego stanowiska i służyła do nadawania nawierzchni różnym przedmiotom. Ja wcześniej tylko raz miałem styczność z oklejarką i ogarnął mnie lęk. Na szczęście doświadczony pracownik pokazał mi jak działa oklejarka. Płyty meblowe miały różne rozmiary ale sprawne obsługiwanie się maszyną dawało sporo możliwości. Praktycznie można było na niej zrobić wszystko. Wśród narzędzi w moim nowym stanowisku znajdowała się jeszcze jedna ręczna okleiniarka, która przydawała się w momentach wymagających większej mobilności. Zazwyczaj gdy coś wydarzyło się na innym miejscu i trzeba było osobiście podejść. Meble były przedmiotami na których liczyła się estetyka wykonania. Obawiałem się, że jako osoba początkująca nie będę w stanie wykonywać tego co będę musiał. Na szczęście etap wprowadzający w firmie był bardzo rozbudowany i mogłem korzystać z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów.

Dzięki temu po pierwszym miesiącu oklejarka, która działała na moim stanowisku nie była aż tak straszna jak na początku. Spokojnie oklejałem różnego rodzaju elementy i szło mi to całkiem sprawnie. Praca zaczynała sprawiać mi wielką radość oraz satysfakcję. Lubiłem obsługiwać oklejarkę do płyt.