Miejsce na smaczny obiad

Baza restauracji jest świetnie rozbudowana w każdym mieście, choć oczywiście najwięcej punktów gastronomicznych jest w dużych metropoliach. Na pewno jednym z takich miejsc jest Kraków, popularnie nazywane miastem królów.

Gdzie zjeść coś smacznego z rodziną?

smaczny rodzinny obiad w krakowieWiększość ludzi nie odwiedza często restauracji, gdyż gotują w domu, szczególnie jeżeli mają dzieci. Restauracje najczęściej odwiedzają turyści, którzy są w stanie widać niemalże każda kwotę na posiłek. Nie mniej jednak można znaleźć tanie miejsca, gdzie zjemy obiad za dwadzieścia pięć czy trzydzieści złotych, ale jest też mnóstwo takich, gdzie za obiad trzeba zapłacić minimum sześćdziesiąt złotych. Jeżeli chcemy zjeść smaczny rodzinny obiad w Krakowie to warto się udać na krakowski Kazimierz, który ma swój unikalny klimat. Znajduje się tu mnóstwo wąskich uliczek i zakamarków, w których znajdują się kameralne restauracje oferujące wyjątkowo smaczne jedzenie. Wiele z nich oferuje jedzenie według własnych receptur i pomysłów, przez co jest ono oryginalne, i też atrakcyjne na potencjalnych klientów. Oczywiście obiad z rodziną zjemy też na Rynku Głównym, gdyż tam, dookoła Sukiennic znajdują się dziesiątki restauracji że stolikami na zewnątrz lokalu. Jednakże w tym miejscu ceny mogą być najwyższe, z uwagi na lokalizację. Sporo ciekawych miejsc znajdziemy też na Podgórzu, które od ścisłego centrum jest oddalone o dwadzieścia minut pieszej drogi. Kraków jest też miastem studentów, zatem nie brakuje tu małych knajpek i barów mlecznych.

Z pewnością obiad z rodziną może być sporym wydatkiem, szczególnie jeżeli chcemy zjeść dwudaniowy posiłek z napojami i deserem. Jednakże dobrze szukając, znajdziemy niedroga restauracje i to w każdej dzielnicy miasta. Na pewno miejsc do jedzenia tu nie brakuje.