Możliwość korzystania z kilku palników w grillach gazowych

 

Obecnie klienci sklepów z grillami mają do wyboru nie tylko grille węglowe, ale również bardziej nowoczesne grille elektryczne i gazowe. Dużą popularnością cieszą się np. grille działające na gaz. Są to grille wykonane z najwyższej jakości materiałów, duże, o pięknym designie, a co najważniejsze – funkcjonalne.

Szyny w grillu gazowym rozprowadzające aromat

grille gazoweW grillu gazowym można przyrządzić przeróżne potrawy dla całej rodziny i znajomych. W grillach gazowych znajduje się zazwyczaj kilka palników – najczęściej około pięciu. Jeden z palników służy do osiągania bardzo wysokich temperatur. Taki palnik to najlepsze narzędzie do przyrządzania pysznych steków. Poza tym grille gazowe posiadają często palniki boczne. To sprawia, że nie trzeba wychodzić z ogrodu, by przyrządzić dodatki do dań grillowych. Wszystko można wykonać przy pomocy jednego urządzenia! Takie grille gazowe dają też możliwość włączenia tylko konkretnych palników. Nie trzeba zapalać wszystkich, by przyrządzić niewielką ilość potraw. W grillach gazowych powinny znaleźć się specjalne szyny. Najczęściej są to szyny o nazwie Flavorizer. Ich zadaniem jest nadanie potrawie charakterystycznego grillowego zapachu. Szyny rozprowadzają aromat w całym grillu. Palniki grilla gazowe są chronione przed tłuszczem, dlatego nie trzeba za każdym razem ich czyścić. Samo czyszczenie grilla gazowego jest i tak bardzo łatwe, bo nie trzeba demontować elementów budujących urządzenie.

Wystarczy tylko odkręcić poszczególne części bez użycia specjalnych śrub! W grillach gazowych klasyczne ruszta zastąpione są rusztami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Na takim grillu można przyrządzić nie tylko kiełbaski i steki, ale nawet kurczaka, dania kuchni azjatyckiej czy pączki! Montaż grilla jest prosty. Grille Weber wykonuje się z bardzo odpornych materiałów.