Najazdy samochodowe muszą być mocne

Lawety, czyli przyczepy, które służą do przewożenia samochodów, to pojazdy, których trwałość można ocenić na wiele lat. Solidnie wykonane, często z nierdzewnych materiałów, nie rdzewieją, nie niszczą się. Jeśli są sprawne pod względem mechanicznym, mają sprawne oświetlenie i łożyska, zawsze można przy ich pomocy transportować samochód.

Rodzai najazdów samochodowych i mocowań można wyróżnić wiele

metalowe najazdy samochodoweCzy na pewno? Nie. Sprawność i użyteczność lawety zależy również od innych czynników. Element, który łączy samochód z przyczepą jest bardzo ważny. Musi być produktem z homologacją, zawsze w pełni sprawnym. Jeśli jest choć minimalnie uszkodzony, należy go wymienić. Aby transportować samochód na lawecie, najpierw trzeba nim na nią wjechać. Nie będzie takiej możliwości, jeśli metalowe najazdy samochodowe będą uszkodzone, wygięte, spękane. Należy o tym pamiętać i regularnie je wymieniać. Dokładne obejrzenie za każdym razem najazdów pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek. Wszelkie poważne uszkodzenia najazdów kwalifikują je do wymiany. Jeśli zdecydujemy się na taką wymianę, trzeba pamiętać o jednym – najazdy samochodowe są bardzo różnej jakości. Które warto kupić? Oczywiście takie, których jakość jest doskonała, których dopuszczalne obciążenie jest niemałe. Oczywiście bardzo wiele znaczenie ma też materiał, z którego najazd samochodowy jest wykonany. Można zdecydować się na najazd aluminiowy, jednak lepszym wyborem, będzie dobrze zabezpieczony przed korozją najazd metalowy.

Dbając o przyczepę typu laweta, regularnie likwidując ewentualne usterki i w razie konieczności wymieniając haki i najazdy samochodowe, działamy dla własnej korzyści. Dzięki naszym staraniom, laweta przez wiele lat będzie sprawną i użyteczną przyczepą, z którą będzie można dotrzeć do dowolnego miejsca. Warto o tym pamiętać.