Najlepsze kołki montażowe

Nowe budownictwo cechuje się co najmniej kilkoma wyróżniającymi się trendami na tel starego budownictwa. Jednym z takich trendów są sufity podwieszane wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale podczas próby montażu czegokolwiek na suficie bez wcześniejszego zaplanowania montażu konkretnego przedmiotu, może pojawić się spory problem. Wtedy trzeba postawić na sprawdzone i pewne kołki montażowe.

Montaż lampy na suficie

kołki fischerNie zawsze podczas tworzenia konstrukcji pod sufit podwieszany z płyt kartonowo-gipsowych mamy możliwość dodania dodatkowego wspornika czy wzmocnienia pod późniejszy montaż lampy. Jeśli nabyliśmy nieruchomość z wykonanymi już sufitami podwieszanymi, a chcemy zmienić miejsce montażu lampy, to niemal oczywiste jest, że nie będziemy zrywać całego sufitu. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą nam kołki fischer do tak zwanych pustych przestrzeni. Oczywiście przed włożeniem takiego kołka w płytę kartonowo-gipsową musimy wykonać otwór. Ważne jest by odpowiednio dobrać średnicę otworu do kołka, którego chcemy użyć. Kołek powinien bardzo ciasno wchodzić w otwór, dzięki czemu podczas wkręcania w niego specjalnej śruby, nie będzie on się obracał i pozwoli się prawidłowo zacisnąć. Śruby przeznaczone do kołków do pustych przestrzeni posiadają charakterystyczne skrzydełka, które tworzą pewnego rodzaju rozpierak po dokręceniu, dzięki czemu wyrwanie ich z otworu bez uszkadzania płyty kartonowo-gipsowej jest niemal niemożliwe.

Kołki do pustych przestrzeni są droższe od tradycyjnych kołków rozporowych, ale dają znacznie większe możliwości montażu i przede wszystkim pewność połączenia. Takie kołki można kupić na sztuki, dzięki czemu płacimy tylko za tyle kołków, ile mamy zamiar wykorzystać podczas pracy.