Najmodniejsze style w wystroju wnętrz – umeblowanie loftowe

Wystrój wnętrz jest obecnie traktowany bardzo poważnie. Rynek obfituje w różnego rodzaju meble i dodatki, które możemy zaaranżować w wielu stylach. Może to być surowy styl skandynawski, romantyczny wystrój angielski lub nowoczesne style tj. industrialny bądź bardzo modny ostatnio styl loftowy. Ten ostatni swoje początki miał w Stanach Zjednoczonych i przywodzi na myśl obszerne, opuszczone fabryki.

Aranżacja wnętrza przy pomocy loftowych mebli

meble loftW związku z tym, że obecnie w modzie jest minimalizm i surowość, styl loft święci swoje triumfy i zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Zazwyczaj są to single, którzy cenią sobie niezależność i chcą być trendy. Motywami przewodnimi w tym stylu są drewno oraz stal, a także wszystko co jest surowe i prosto wykonane. Cechą charakterystyczną są oczywiście meble loft, czyli np. stoły i półki, których blaty zrobione są z litego, niemalowanego drewna, a stelaże wykonane są ze stali. Ponadto pośród tego typu mebli znajdziemy metalowe, kute wieszaki oraz liczne ciekawe dodatki tj. wiszące lub stojące mosiężne lampy, a także zwieszające się z sufitu żarówki bez opraw. W dobrym guście jest stosowanie w stylu loftowym, spokojnych, stonowanych kolorów. Dlatego też kanapy oraz narożniki powinny posiadać tapicerkę w odcieniach szarości lub beżu, a nawet czerni. Kompozycję tego stylu mogą uatrakcyjnić witryny z przeszklonymi drzwiami, ponieważ szkło również pasuje do loftu.

Internet obfituje w wiele pomysłów na wystrój naszego loftowego mieszkania, pomocne także będzie skorzystanie z pomocy dekoratora. Dzięki niemu nasze wnętrza będą tworzyły spójną całość. Meble najlepiej jest zamówić w sklepie internetowym, ponieważ jest to gwarancją niskich cen oraz szerokiego asortymentu. Dodatkowo kurier dostarczy nam przesyłkę pod drzwi.