Najważniejsze porady dotyczące wykonywania tatuażu

Decyzja o wykonaniu tatuażu nigdy nie jest łatwa. Jest to ozdoba, która pozostaje na ciele przez całe życie. W związku z tym należy dobrze przemyśleć nie tylko wybór wzoru, ale też miejsca wykonania tatuażu, ceny itd. Na początku trzeba upewnić się w 100%, że to jest właśnie ten wzór, który chcemy mieć na swoim ciele.

Bezpieczne, higieniczne wykonywanie tatuażu w salonie

tatuaże szczecinPoprawki do projektu nie mogą być wprowadzane na ostatnią chwilę. Kolejną ważną kwestią jest cena tatuażu. Niektórzy chcą zaoszczędzić na tatuażu i wybierają się w miejsca, gdzie być może wykonają tatuaż tanio, ale za to jego jakość będzie znacznie gorsza. Niezależnie od tego czy jest to pierwszy czy kolejny tatuaż, warto w niego zainwestować. Wszelkie późniejsze poprawki wiążą się z kolejnymi kosztami i właśnie dlatego warto wykonać tatuaż raz a dobrze. Takie tatuaże szczecin powinny być wykonywane tylko i wyłącznie w salonach. Tam przestrzega się zasad higieny i aseptyki. Maszynka i igły to tatuażu nie mogą być samoróbkami. Powinien to być profesjonalny i zdezynfekowany sprzęt. Wykonywanie tatuażu w miejscu brudnym przez niewykwalifikowaną osobę może przyczynić się do zakażenia miejsc wkłucia igły lub nawet przeniesienia groźnych chorób wirusowych – żółtaczki, HIV i innych. Nie warto ryzykować. 24 godziny przed wykonaniem tatuażu nie należy rozrzedzać i usprawniać przepływu krwi. Nie poleca się więc spożywania alkoholu, przyjmowania aspiryny, środków zwiększających ciśnienie krwi (napojów energetycznych, kawy).

Chodzi o to, by wypływ krwi w trakcie tatuowania był jak najmniejszy. Przed ani po wykonaniu tatuażu nie należy się opalać. Najlepiej wykonywać tatuaże w sezonie jesienno-zimowym – wtedy ich gojenie jest szybsze i łatwiejsze. Nie należy również korzystać z solarium. Wypoczęty organizm o wiele lepiej znosi wykonywanie tatuażu.