Nano srebro w kosmetykach i przemyśle

 

Nano srebro jest coraz popularniejszym dodatkiem do kremów, toników, żeli i antyperspirantów, jak również wykorzystuje się je w przemyśle. Co sprawia, że srebrna woda ma tylu zwolenników i jak właściwie działa? O tym można przeczytać poniżej.

Skuteczne działani nano srebra

zabijające bakterie nano srebroSrebro o takiej wielkości cząsteczek jak to, które można znaleźć w nanokoloidach bardzo dobrze działa na skórę. Wykazuje silne działanie przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i antybakteryjne. Jest polecane zarówno jako środek wspomagający gojenie ran, redukcję podrażnień i leczącej trądzik oraz inne problemy skórne. Dodatkowo wykazuje działanie nawilżające i odświeżające. Ze względu na powyższe właściwości jest świetnym dodatkiem do takich kosmetyków jak kremy, żele do mycia, balsamy, antyperspiranty czy szampony. Nadaje się do wód kolońskich i po goleniu, środków do higieny intymnej: żeli i chusteczek, chusteczek do demakijażu i antybakteryjnych. Można je stosować jako samodzielny tonik lub zastępować nim częściowo lub całkowicie fazę wodną w powyższych kosmetykach. Ze względu na swoje właściwości zabijające bakterie nano srebro jest wykorzystywane szeroko także w przemyśle, między innymi do zabezpieczania antymikrobowego dużych pomieszczeń fabrycznych i produkcyjnych, oraz do oczyszczania klimatyzacji. Ponieważ jest to preparat bezpieczny dla alergików, w czasie jego stosowania nie trzeba stosować zabezpieczeń dróg oddechowych, co więcej, nano srebro można używać także wtedy, gdy w pomieszczeniu cały czas przebywają ludzie. Srebrna woda jest także bardzo dobrym środkiem do zabezpieczania antybakteryjnego ubrań.

Nasączone nią przy praniu zachowują bardzo długo właściwości zwalczające bakterie i grzyby, nawet jeśli w tym czasie zostaną ponownie wyprane. Warto dodać, że srebro koloidalne jest też dobrym środkiem na trudno gojące się rany.